Талановитий інноватор Дніпра

Титульне фото Талановитий інноватор ДніпраВ інформаційному просторі регулярно з'являються новини про появу інноваційних рішень, якими українські розробники підкорюють світ.

Одним із таких підкорювачей є талановитий інноватор Дніпра Ігор Шибка.

Юний винахідник із дитинства відвідував клуб юних техніків, де працюють його батьки, і їздив з ними на всілякі технічні конкурси. Ігор з 11 років є вихованцем Дніпропетровського відділення Малої Академії Наук. Директорка академії Наталія Тягло згадувала, що серед усіх її 2000 учнів, Ігор почав займатися винахідництвом у найменшому віці. Вона згадує: «Ігор – це незвичайний вихованець. Зазвичай, до Малої Академії ми зараховуємо дітей, починаючи з 9 класу. Ігор в Малу Академію прийшов з 5 класу, і хочеться сказати, що його зростання ми спостерігали протягом багатьох років».

Мати хлопця, Ольга Шибка, згадує, що першу розробку Ігор зробив у першому класі. Це був пристрій-імітація сонячного затемнення. Таке захоплення хлопця – не дивина, бо його батьки близько 30 років керують станцією юних техніків Дніпра. Мати допомагала синові і як мама, і як науковий керівник. Вона згадує, що по-материнські – треба іноді, може, не підняти, дати поспати зайву хвилинку. А як науковий керівник – давати йому можливість розібратися і в програмуванні, і в електроніці, і в механіці, і в англійській мові, тому що без мови ніякі конкурси не відбулися б.

А в 15 років Ігор взяв золото на конкурсі STEM-Hous зі своїм винаходом «Розумні окуляри». Ігор Шибка створив окуляри для людей з вадами зору. Цей пристрій реагує на світло і сповіщає про наближення предметів. Цією розробкою він зайнявся після того, як став волонтером в шпиталі Дніпра, куди з Донбасу потрапляли багато українських військових з пораненнями очей. Готові окуляри передаватимуть у лікарні бійцям АТО.

Ігор брав участь і в конкурсі «Майбутнє України». Його потенціал помітив Міжнародний благодійний фонд «Солідарність», який профінансував поїздку хлопця до Китаю і подарував юному винахідникові мобільний телефон.

Дніпрянин отримав бронзову нагороду і на міжнародному конкурсі винаходів та інновацій «INTARG-2020». Цей конкурс щороку проводять у Польщі. Цього річ через карантин він відбувся дистанційно. У заході взяли участь понад 200 учасників з 17 країн світу, серед них – 12 українців. На конкурсі Ігор презентував «кобота» - автономну систему для керування. На виробництві дуже часто застосовують так званих колаборативних роботів, або «коботів», тобто роботів, які мають працювати разом із людьми. Ігор розповів, що головною ідеєю винаходу є надання роботи людям із інвалідністю, які зможуть сісти до пульту управління і керувати машиною для прибирання вулиць.

Отже, у нашому місті вже є чимало успішних юних винахідників. Деякі здобули популярність на внутрішньому ринку, інші претендують на глобальний масштаб.

Головною метою талановитого дніпропетровського інноватора Ігоря Шибки є популяризація винахідницької діяльності та привернення уваги вітчизняних і закордонних інвесторів і виробників до інноваційних розробок.


Тетяна Мищенко, завідувач патентно-технічного відділу ДОУНБ

18.11.2020