Досягнення дніпровського винахідника Ілії Рябка

Титульне фото: Ілія РябкоУ Дніпрі мешкає геній-винахідник Ілія Рябко – вихованець гуртка радіоелектроніки та мікропроцесорної техніки. Днями він став лауреатом Премії Кабінету Міністрів України. Нагороду отримав за високі досягнення у царині радіоелектроніки.Хлопець із дитинства марить технологіями, брав участь у міжнародних конкурсах і науково-технічних виставках. Винахідник отримав золоту медаль на Європейській виставці креативності та інновацій EUROINVENT 2023. Також він здобув спеціальну нагороду Міжнародного салону винахідників CROATIA INOVA International Invention Show у Хорватії та золоту медаль Міжнародної виставки інновацій і винаходів E-NNOVATE 2023 EDITION: International Innovation & Invention Show, яка проводилась у Польщі. «Альма-матер» юного генія – Міська станція юних техніків Дніпра. Саме там його навчили левової частини всього того, що він нині вміє. Ілія займався дата-аналізом та дата– інженерією, тобто обробкою й управлінням даних. Хлопець згадує: «Усе почалося із шаленого інтересу до технологій. В якийсь момент мені стало цікаво створювати плати від самого початку – не використовуючи готових рішень. У цьому мені допомогла Міська станція юних техніків Дніпра. Тут мене навчили аналізувати проблеми, шукати технічні рішення, досліджувати наявні рішення, а також створювати плати, паяти та програмувати їх». Здобувши знання та досвід, юний винахідник вирушив на виставку до технічного університету Ізраїлю та посів там 3-тє місце. Ілія згадує: «Там були деякі дисципліни: перша дисципліна – це саме технічне рішення, яке презентувалося на самій виставці, а друга категорія – це було програмування болідів, які рухалися за червоною стрічкою».
Титульне фото: Ілія РябкоНаукова керівниця  гуртка астрономії та ІТ Міської станції юних техніків Дніпра Ольга Шибка  відзначила, що наполегливість і вмотивованість допомогли хлопцеві досягти чималих успіхів. Вона зазначила: «Щодо Премії від Кабміну, це досягнення, до якого Ілія йшов не один рік і не один проєкт. Це спільний результат самого Ілії, його наукових керівників, батьків. Нагорода такого рівня для позашкілля є винятковою. Інших позашкільних закладів у Дніпрі, у яких є лауреати Премії Кабміну, немає. А в нас це вже другий такий вихованець».
Юний геній розповідає про власну нагороду:

«У мене в руках Премія Кабінету Міністрів України, я її отримав за впровадження систем, які полегшать життя, а також, як і написано в премії, розбудову країни, тобто я пропонував рішення які можуть бути корисні для нашої держави, для людства».
Нині він студент «Дніпровської політехніки». Вивчає інформаційні системи і технології. У майбутньому хоче не лише створювати власні проєкти та системи, а й займатися, в якомусь вигляді, педагогічною роботою, тобто навчати дітей, які мають такий же інтерес до технологій,
Ілія Рябко виявився не лише «профі» у сфері технологій, а ще й волонтером. Наразі ж хлопець розробляє системи, які допомагають волонтерам під час евакуацій, та цікавиться темою екології. Окрім численних нагород, нещодавно він став членом Національної команди України від Малої академії наук. У його планах – брати активну участь у розвитку та відбудові нашої країни. У свої 18 років юнак уже визначився, що хоче присвятити своє життя науці та техніці.

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

10.01.2024