Моніторингова станція Іллі Рябка

Титульне фото: Моніторингова станція Іллі РябкаВинаходи Іллі Рябка підкорили Польщу, Румунію та Хорватію. 17-річний винахідник з Дніпра вже п'ять років намагається своїми розробками покращити життя українців! Ілля Рябко отримав золоту медаль та спеціальну нагороду від International Innovation Show, INOVA. На виставці хлопець представив розробку системи, здатної врятувати життя людини, яка опинилась у зачиненому авто, «Система моніторингу мікроклімату в закритих приміщеннях».
Свою розробки юнак створив у майстерні «Станції юних техніків», яка для нього не менш важлива за школу. Він реалізує свої винахідницькі таланти, постійно щось створює – подекуди просто озираючись навколо. Не втомлюючись, представляє результати на конкурсах різних рівнів. І стає відомим винахідником, від якого слід чекати великих відкриттів. Наставниця юного винахідника Ольга Шибка каже, що навчає навчатися, показує, куди і як рухатись. Як діяти, щоб ідея була втілена.
Себе хлопець називає не винахідником, а раціоналізатором, бо займається усіма стадіями продукту від написання програм до зварювання плат. Моніторингова станція універсальна для всіх приміщень. Ілля пояснює принцип роботи пристрою на прикладі датчика для автомобіля: «Саме на цьому пристрої встановлений датчик вуглецю, температури, вологості, а також наявності руху. Якщо показники датчиків стають небезпечними для життя, апарат відправляє повідомлення власникові на телефон, але діє станція лише тоді, коли в приміщенні хтось є».
Ілля Рябко каже про свій винахід:
Титульне фото: Моніторингова станція Іллі Рябка«Я часто спостерігав ситуацію, коли водій залишає авто на стоянці з дітьми або домашніми тваринами всередині салону. Як правило, водій закриває двері та вікна, щоб захистити їх від злодіїв. Однак, у спеку такі дії загрожують життю та здоров’ю пасажирів: температура в салоні авто стрімко підвищується, це призводить до перегріву тіл пасажирів. І це стосується не лише авто, а будь-якого замкненого простору. Я прагну створити систему моніторингу мікроклімату, яка допоможе уникнути таких ситуацій та зберегти життя тим, хто залишається всередині авто. У моїй розробці фізичний стан навколишнього середовища в салоні закритого автомобіля контролюється за допомогою вбудованих в мікропроцесорний контролер газоаналізаторів температури, руху і вуглекислого газу».
У разі аварійної ситуації в салоні автомобіля його місцеперебування можна визначити за допомогою вбудованого в мікропроцесорний контролер модуля GPS-навігації – NEO-6M. Оповіщення здійснюється через смс і дзвінки. А якщо ніхто не відповідає, система надсилає сигнал SOS (з усіма потрібними даними) до компанії, яка обслуговує систему. Та своєю чергою вживає заходів для порятунку.
Апарат Ілля буде вдосконалюватись, аби зменшити його до розмірів кубика Рубіка, розробка буде повністю кастомізуватися під клієнта, який замовив.
Його розробка має майбутнє! Проєкт за умови наявності фінансування може принести користь суспільству.

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ
11.10.2023