Прилад для перевірки сонцезахисних окулярів Давида Рябко

Титульне фото: Прилад для перевірки сонцезахисних окулярів Давида Рябко17-річний Давид Рябко створив прилад для перевірки сонцезахисних якостей окулярів.

Юний винахідник – вихованець Дніпровської міської станції юних техніків. Завідувачка методичного відділу КПНЗ «Міська станція юних техніків» Ольга Шибко каже: «Її [станції] мета – навчити дітей вчитися. Якісь проєкти ще продовжуються, якісь вже завершені, але я хочу підкреслити, що це не стартапи. Це, в першу чергу, навчальні проєкти. Ми не ставили завдання зробити проєкт і продати його інвесторам. В майбутньому хлопці повернуться до цих ідей, та, якщо захочуть, зможуть зареєструвати їх, як свої розробки».

Станцію юних техніків Давид Рябко відвідує вже 5 років. За цей час створив кілька технічних винаходів. Для нього станція юних техніків не менш важлива за школу. Тут він реалізує свої винахідницькі таланти. Хлопець постійно щось придумує, подекуди, просто оглядаючись навколо! Сьогоднішній його винахід, прилад, який допомагає перевірити, чи пропускають сонцезахисні окуляри ультрафіолет.

Титульне фото: Прилад для перевірки сонцезахисних окулярів Давида РябкоДавид розповідає, що свій винахід створив на власному досвіді. Він купив окуляри на морі і побачив, що шкіра під окулярами теж засмагла.   Виходить що окуляри не захищають очі від небезпечного для рогівки та кришталиків ультрафіолету. Хлопець почав думати, як перевіряти окуляри на захист від випромінювання. Він каже, що придумав новий пристрій і новий спосіб, яким можна перевірити окуляри. «Ліхтариком наводите і якщо спеціальні мітки на купюрі починають світитися, значить ультрафіолетове випромінювання проходить легко, і окуляри не виконують своєї функції», – юний винахідник.

Ольга Шибко каже, що з цього винаходу може вийти наукова розробка. Вона впевнена, якщо таким способом перевіряти сонцезахисні окуляри, то можна перевіряти і захисне скло на костюмах, які використовуватимуться в космосі, на Місяці, на Марсі.

Давид Рябко не втомлюючись, представляє результати на конкурсах різних рівнів. Він стає відомим винахідником, від якого в майбутньому слід чекати великих відкриттів!


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

28.06.2023