«Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»



Титульне фото: «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»
Титульне фото: «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

«Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»


Моделі ракет, планет, літаків і військових авто. Створити їх своїми руками для юних винахідників Дніпропетровщини не проблема. Близько тисячі робіт вони представили на виставці «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Про це повідомили у департаменті освіти і науки облдержадміністрації. Такий конкурс щорічно проводиться на базі Дніпропетровського обласного Центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Для участі в ньому відбирають найталановитіших юних винахідників, які яскраво заявили про себе протягом року незвичайними розробками та ідеями. 

На цьогорічний конкурс приїхали близько 30 хлопців і дівчат віком від 12 до 18 років. Вони представили близько тисячі робіт. Серед них і школяр Аким Почебуд із моделлю «Сатурн».   Вона обертається та світиться. Аким каже, що коли він побачив Сатурн в обсерваторії, вирішив зробити модель цієї планети. Для цього використав підставку для комп’ютера, старий глобус і шматок пластику. Пофарбував, покрив лаком.

«Створення зразків техніки за темою щорічного обласного конкурсу юних винахідників і раціоналізаторів спонукала війна», – розповів куратор цього конкурсу, методист, керівник гуртка юних винахідників і раціоналізаторів обласного ЦНТТіТУМ Іван Мазур. Він розповів, що юні винахідники представляють наш центр, Палац дітей та юнацтва та міську станцію юних техніків міст Дніпра, Апостолового, Марганця. Традиційно потужно представлений Кривий Ріг.

Правила представлення робіт регламентовані майже так само суворо, як у дорослому винахідництві. Незвичайність цьогорічного конкурсу полягала в тому, що більшість підготовлених учасниками проєктів були присвячені темі війни. Роман Шейко із Центру позашкільного навчання «Зміна» Кривого Рогу представив модель безпілотного повітряного корабля із модульною основою вогневої підтримки. Така машина може поєднувати у собі якості десантного корабля, винищувача повітряних цілей і штурмовика для придушення наземних сил, – розповідає Роман про особливості своєї моделі.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

07.09.2022