Знай наших! Вероніка Подлєснова

Титульне фото: Знай наших! Вероніка ПодлєсноваДесять нагород вибороли учні Малої академії наук на Міжнародній олімпіаді наукових проєктів «International Science Project Olympiad» (INSPO), що відбулась на початку травня у Туреччині. У зв’язку з пандемією конкурс відбувався онлайн. Україну представляли 10 розумників, які здобули 2 золоті, 2 срібні, 3 бронзові медалі, а також 3 спеціальні нагороди.

INSPO є найбільшим у регіоні форумом молодих учених, який проводиться з 2007 року під патронатом Міністерства освіти Туреччини. З 2014 року олімпіада набула міжнародного статусу. Конкурс об’єднує до 30 країн-учасниць, які представляють близько сотні проєктів. Змагання відбуваються раз на два роки.

«Чергова перемога наших вихованців, дуже важливі і цінні здобутки. Адже у науковому світі INSPO вважається дуже престижним і знаковим інтелектуальним змаганням. Висока конкуренція, кваліфіковані експерти, серйозна підготовка до захисту все це формує в учасників конкурсу необхідні для наукового майбутнього навички й переваги. Приємно, що Україна щоразу гідно представляє свої наукові здобутки на INSPO і завойовує авторитет у світовій науковій спільноті», – зазначає директор МАН Оксен Лісовий.

Титульне фото: Знай наших! Вероніка ПодлєсноваЗолото виборола студентка Харківського національного університету радіоелектроніки, Софія Іванова. Ще одне золото – в учениці Київського політехнічного ліцею Олени Коваленко. Срібну медаль отримала студентка Київської політехніки Єлизавета Столярчук, друге срібло – у Івана Матющенка, учня Харківського фізико-математичного ліцею. Бронзу на конкурсі здобула школярка з Харкова Анна Плутихіна.

Ще одну бронзу на конкурсі здобула школярка з м. Дніпра Вероніка Подлєснова. Вона виявила залежність мікробіоти кишківника білих щурів від впливу гліфосату, сахарину та бензонату натрію. «Залишки гліфосату в допустимих дозах присутні в кормах і продуктах та залишаються в незначній кількості в молоці, яйцях та внутрішніх органах тварин. Важливо вивчати його вплив на організм тварин та людини, особливо у поєднанні з консервантами та підсолоджувачами», – розповідає Вероніка.

Мати Вероніки говорить: її донька захоплюється не тільки наукою, а ще музикою, фотографією та дизайном, має грамоти та відзнаки у різних конкурсах і змаганнях. «Вона розповідає мені свої ідеї, може, я критикую щось, але взагалі мені усе подобається і я вважаю, що це крок у майбутнє», – сказала мати Наталія Подлєснова.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

23.06.2021