Даниїл Маментович. Творчий злет юного дослідника

Титульне фото: Даниїл Маментович. Творчий злет юного дослідника«Обдарована молодь Дніпропетровщини підкорює міжнародну наукову арену. Переймає знання і ділиться власними здобутками з вченими світу», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

У Міжнародній виставці винаходів і дизайну Kaohsiung International Invention & Design EXPO (KIDE), проведеній у тайванському місті Гаосюн взяли участь понад пів тисячі дослідників із більш ніж 26 країн світу. Це платформа, де винахідники демонструють наукові дослідження, просувають ідеї та обмінюються досвідом з іншими учасниками. Україну представляли 18 винахідників. Вони вибороли 11 золотих, 7 срібних і 1 бронзову медалей і отримали спеціальну нагороду «Best Group Award». У цій виставці взяли участь вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України і здобули дві золоті й одну срібну медалі. Учні готували свої проєкти вже під час війни.

Серед учасників був і юний винахідник із Кривого Рогу 16 річний Даниїл Маментович. Криворізький винахідник отримав срібну нагороду за проєкт «Моделювання фішингової атаки на користувачів бездротової мережі».

Даниїл провів експеримент, наскільки учні його навчального закладу обізнані про інтернет-шахрайства. Він розробив спеціальний пристрій, який моделює кібератаку і «запустив» її через WI-FI та роздав безкоштовний інтернет і запропонував учням ввести особисті дані. Після чого повідомив, що це була кіберзагроза.

Титульне фото: Даниїл Маментович. Творчий злет юного дослідникаДаниїл Маментович зазначив: «Один із видів кібератак, фішинг, має на меті заволодіти особистими даними користувачів. Я змоделював фішингову атаку за допомогою спеціального пристрою. Результати невтішні: 63% учнів не дотримуються кібергігієни. Вони могли натрапити на справжніх зловмисників».

У міському департаменті освіти привітали з перемогою юного дослідника, його вчительку Ольгу Шапоріну і наукового керівника Павла Мерзлікіна та побажали творчих злетів, яскравих винаходів та їх успішної реалізації для прославлення рідного міста.

Заступниця директора ліцею Наталія Мостєпан рада за свого учня: «Щиро радіємо, пишаємось і захоплюємось талантами, сміливістю і відповідальністю Даниїла. Дякуємо за наполегливість, творчість і цілеспрямованість. Спасибі батькам, а також науковим керівникам Павлу Мерзлікіну та Ользі Шапоріній».

Проєкт юного науковця з вивчення ефективної протидії кібератакам є особливо актуальним на сьогодні!

 

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

12.04.2023