Ігор Кочет. Винаходи для Перемоги!

Титульне фото: Ігор Кочет. Винаходи для Перемоги!Винахідник із Дніпра Ігор Кочет розробив потужний повербанк для бійців ЗСУ. Він не зміг залишитися осторонь, коли дізнався, як українські захисники заряджають свої гаджети, і вирішив створити для них унікальний пристрій. Інноваційні та прості – так можна сказати про повербанки, котрі виготовляє Ігор.

Корпуси для виготовлення йому надають військові, деякі на інтернет-майданчиках знаходить сам. Моделі power bank різняться залежно від розміру ящика – виготовлення стандартної, «маленької», як її називає Ігор, моделі триває близько двох днів. Один power bank може зарядити близько 20 телефонів. Потім пристрій потребує зарядки. Винахідник уже зараз розробляє більш ємні моделі, якими можна заряджати 20 рацій і смартфонів одночасно. Ігор створює повербанки з ящиків для боєприпасів та відправляє військовим у гарячі точки. Основою повербанку став дерев'яний корпус з-під ящику для набоїв.

Ігор Кочет каже: «Поспілкувався з хлопцями, побачив, як вони заряджають взагалі свої якісь пристрої – там телефони, рації, і я побачив що це не дуже зручно, тому що не має там якихось зарядок, щоб одразу втикнути 8–10 телефонів, рацій. Там все на якихось перехідниках, подовжувачах, все-таки. І от вирішив, з’явилася така ідея зробити повербанк».

Титульне фото: Ігор Кочет. Винаходи для Перемоги!Але пристрій не такий простий, як здається – від нього одразу можна заряджати 15 телефонів і декілька рацій. А сама родзинка – всі «нутрощі» розмістили в ящику від боєприпасів. «Ну я взяв ящик, туди упакував акумулятори, роз’єми, через які можна підзаряджатись, і зарядні пристрої. Ну і ще можливість підзаряджати від різних джерел живлення», – розповів винахідник.

Повербанк має такий вигляд: є акумулятор, який накопичує заряд і потім передає його на інші присторї. Тобто, є роз’єми, через котрі можна увімкнути та вимкнути якесь навантаження. Також є виходи на USB, ємність 36 А*ч при 12В (15–20 смартфонів), 7 роз'ємів, 11 USB, зарядка від мережі 220 або автомобіля (12В). «Цей пристрій зроблено за власний кошт, вийшло приблизно 6500 гривень із сімейного бюджету», – розповідає юнак.

Окрім «маленьких», у планах Ігоря є зробити ще «середні» та «великі» повербанки. «Великі» – це ось привезли ящики, ось ми зараз компануємо, у мене є акумулятор, я компаную як буде, скоріш за все він буде стояти ось так – поперек. Тут будуть споживачі, тобто також панель, контролер, зарядка, тут скоріш за все, буде перетворювач на 220 і розетки», – каже Ігор.

Також винахідник жартує, що вже став замислюватися над повербанком для «електротанків», бо в нього з’явилися просто величезні ящики. «Тут хлопці привезли великі ящики, зараз дивимося якби його, бо руки ще не дійшли, тому що він великий. Плюс сюди можна, ось жартуєм, що це буде батарейка для електротанку сучасного, та я думаю, що тут буде ось така концепція – тут теж буде акумулятор, зарядний, утворювач 220 і в принципі залишається ще місце, щоб скласти якісь там подовжувачі. Буде трошки інша модель, більший ящик, куди влазить автомобільний акумулятор, швидкоз’ємні клеми, теж виходи на USB, на прикурювач, на зарядки. Може бути така варіація, що вони просто розряджений акумулятор виймають, ставлять кудись на підзарядку, а заряджений акумулятор з авто знімають, вставляють в цей ящик, швиденько підключать. І також можна втикнути 15–20 мобілок».

Інженер із Дніпра допомагає українській армії своїми винаходами – мілітарі power bank Ігор Кочет відправляє бійцям на передову. За час роботи зі своїми розробками, дніпровський умілець уже передав на передову близько десяти повербанків. Та зупинятися не планує. Винахідник готовий розробляти нові моделі і надалі залежно від потреб оборонців України.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

05.10.2022