Феномен творчості. Геннадій Лаврентійович Канов

"Можна помітити подібність людської творчості і дерев:

і те, і інше має особливі властивості і здатне принести плоди,

притаманні лише йому".

Ф. Ларошфуко


Титульне фото Феномен творчості. Геннадій Лаврентійович КановГеннадій Лаврентійович Канов, 1947 року народження, уродженець м. Дніпропетровськ, аура якого вплинула на формування його особистості. Як і всі представники післявоєнного покоління радянських людей, в дитинстві і юності Геннадій Лаврентійович брав активну участь в гуртках технічної творчості, захоплювався радіоаматорством, музикою, спортом і багатьом іншим, що вплинуло на формування світогляду і на вибір професії.

Після закінчення Дніпропетровського металургійного інституту він отримав кваліфікацію інженера-електромеханіка. Свою наукову діяльність Канов почав у Всесоюзному науково-дослідному та конструкторсько-технологічному трубному інституті, де і зробив свій перший винахід, а потім було ще багато-багато інших.

На пускових об'єктах трубної промисловості СРСР формувався професійний і особистісний рівень технічного фахівця, з'явився двадцятирічний науковий стаж, пізніше десятирічний стаж управлінської роботи в Міністерстві чорної металургії України і в Міністерстві промисловості, а завершилася трудова діяльність п'ятирічним викладанням в Національній металургійній академії України на кафедрі «Основ творчості та інтелектуалізації».

Однак наука і технічна творчість не були єдиним захопленням автора. Як хобі, душа автора творила вірші і трактати на різні теми, але опублікувати їх автор не насмілювався, вважаючи їх недосконалими і непрофесійними. Тритомник віршів, виготовлених автором самостійно в єдиному екземплярі, спочиває в архіві як заділ на майбутнє. Я сподіваюсь вони ще побачать світ і будуть опубліковані.

Вихід на пенсію, в інший режим життя, дав йому можливість осмислити прожите і зроблене, зайнятися письменницькою діяльністю, в результаті якої і з'явилася книга «Введение в основы творчества». Книга є комплексною збіркою курсів лекцій автора по чотирьом навчальним дисциплінам: «Основи Евристики», «Основи патентознавства», «Основи інноваційного менеджменту», «Основи інтелектуальної власності», які, будучи інтегрованими в єдиний навчальний посібник для учнівської молоді, знаходять системну якість і дозволяють об'ємно уявити весь комплекс питань, пов'язаних з інтелектуальною власністю, від сирих ідей і поняття про них, до введення нововведень в господарський обіг.

Перші два розділи книги «Введення в поняття творчості» і «Філософія творчості» вперше викладені у полемічній формі для того, щоб підштовхнути учнів як до самостійного мислення, складання і вираження своєї думки на семінарських і практичних заняттях, так і в житті в цілому. За цими розділами можна скласти уявлення про науку і про творчість як евристику.

Третій розділ «Основи прикладної технічної творчості» дає нестандартне подання про технічну, творчості і про патентознавство, і про те, чим займаються патентознавці і патентні повірені з принциповим розмежуванням понять винахідництва і винахідливості.

У четвертому розділі «Основи понять про інновації» популярно і нестандартно викладені поняття про сучасну науку - інноваційний менеджмент і дано уявлення про те, що інновації є фундаментом і джерелом інтелектуальної власності.

П'ята глава «Основи понять про інтелектуальну власність» присвячена роз'ясненню поняття інтелектуальної власності з метою ліквідації неграмотності в цій сфері і показано, що в сучасному світі без інтелектуальної власності цивілізоване життя неможливе.

В цілому, книга призначена для допитливих молодих людей схильних до самостійного утворення і пошуку нешаблонних навчальних матеріалів, тому книга викладена від першої особи з частим зверненням до читача з проханням викласти свою думку, подумати, розкріпачитися, не залишитися байдужим.

Якщо Ви активні і схильні до творчої діяльності, то Вас приємно здивує нетривіальністю викладу книга дніпропетровського автора Геннадія Канова. Пориньте у світ творчості, який відкриває Вам автор в дивовижному ракурсі полемічних бесід. Я переконана, що ця книга стане для Вас добрим другом і цікавим співрозмовником, з яким буде не нудно, усамітнившись, проводити час, а хвилі емоцій і своїх думок будуть відривати Вас від читання і занурювати в роздуми про прочитане і про своє сокровенне.

Життя триває, автор пливе повноводною річкою творчості, створюючи нові твори. Сподіваємося на цікаві публікації.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічним відділом ДОУНБ

05.04.2017