Наші знову найкращі!

Титульне фото Наші знову найкращі!Не вперше наші молоді науковці повертаються зі змагань із перемогою, проте, цього разу золоті медалі українці здобули на одному із найпрестижніших конкурсів у Китаї.

Юнаки стали лідерами серед 29 країн-учасниць в конкурсі технологічних розробок The «Belt and Road» Teenager Maker Camp and Teacher Workshop у Пекіні.

Змагання проводились у форматі хакатону, де учні Малої академії України протягом трьох днів презентували унікальні розробки в секціях 3D-друку, робототехніки, віртуальної реальності, а також створення цифрового відео.

«Конкурс нестандартний, адже діти не їхали з уже готовими роботами, а мали згенерувати певне технічне рішення на місці, причому в складі міжнародної команди. Всі наші школярі працювали в абсолютно різних командах, і в цьому складність, адже треба було адаптуватися до учасників групи, які приїхали з різним рівнем підготовки, різним знанням англійської. Але, що дуже показово, — практично всі наші діти стали лідерами в цих командах», — розповів директор Малої академії наук України Оксен Лісовий.

The Belt and Road пройшов у рамках ініціативи, яка передбачає співпрацю країн Азії, Океанії та Європи. «Це унікальний досвід для дітей, адже створити дещо нове, тим паче з людьми, яких ти бачиш уперше, — складне завдання. Постійно треба було швидко реагувати на ситуації, виникали проблеми: зламався 3D-принтер, злітали комп’ютерні програми, але є встановлені терміни — і роботу потрібно було виконати. Ніхто не звертав уваги на труднощі, учасники мали самостійно вийти зі складної ситуації», — додав Лісовий.

Цього разу учасником Наукової школи став слухач Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, учень 10 класу Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара Тарас Каюк. У Пекіні хлопцю випала можливість отримати потужний досвід наукового спілкування з представниками різних країн, а це – вагомий внесок у розвиток молодого науковця.

Окремо кожному з українських школярів вручили дипломи, серед яких — за перемогу в номінації Best Maker, Best Presentation та за лідерство. Під час проведення конкурсу була сформована координаційна рада наукової й освітньої ініціативи «Один пояс, один шлях», в яку китайський уряд планує вкласти трильйон доларів інвестицій. Програма передбачає розвиток логістики, економіки, військово-промислового комплексу, а також науки й освіти. В координаційну раду з чотирьох учасників також увійшла й Україна.

Дніпропетровське відділення МАН України щиро пишається своїм вихованцем та бажає визначних перемог на науковій ниві!


Тетяна Мищенко, завідуюча патентно-технічного відділу ДОУНБ

13.03.2019