Валерій Васильович Авраменко - активний волонтер бібліотеки


Титульне фото Валерій Васильович Авраменко - активний волонтер бібліотекиВалерій Васильович активний помічник патентно-технічного відділу вже багато-багато років. Учень самого видатного винахідника України Аріста Леоніда Михайловича! Патентний повірений України! Надає безкоштовні послуги в патентно-технічному відділі з питань інтелектуальної власності.

Працює в державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури». Займає посаду завідувача відділу експертизи та комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності.

Народився в місті Дніпропетровськ, в 1963 році. Закінчив школу, потім вступив до Технікуму залізничного транспорту. У технікумі захопився парашутним спортом. Потім була служба в армії. Після служби пішов вступати в ДДУ на факультет кібернетики, але друзі його відрадили. І він разом з друзями поступив у ДІІТ. У 1990 році закінчив інститут інженерів залізничного транспорту. Після закінчення вищого учбового закладу розпочав свою трудову діяльність на вагоноремонтному заводі. Спочатку був старшим майстром цеху збирання вагонів, потім старшим диспетчером заводу. В Іспанії, в Каталонії проходив стажування з програми відновлення вагонів. Про те, щоб змінити свою роботу Валерій Васильович і не мріяв. Але доля піднесла кар'єрний зиґзаґ. Зовсім випадково на завод завітав Аріст Леонід Михайлович з метою знайти талановиту молодь для зайняття інтелектуальною власністю. І на заводі пройшов кастинг серед спеціалістів. Серед 40 інженерів було відібрано Авраменко Валерія Васильовича. І його відправили на навчання до Києва в інститут інтелектуальної власності. В 2003 році закінчив iнститут інтелектуальної власності і права в Києві. За підсумками тестів він отримав магістра зі спеціальності «Інтелектуальна власність». Але цього було замало для Валерія Васильовича і він йде навчатися далі. І отримує диплом патентного повіреного. З того року і розпочалась наша дружба, що переросла в ділові стосунки.
Я дуже вдячна за той внесок, який робить Валерій Васильович в захист інтелектуальних прав мешканців нашого міста. Дуже складно уявити собі роботу патентно-технічного відділу без кваліфікованих консультацій такої освіченої людини. Майже 5000 патентів отримали шлях у життя завдяки його кваліфікованим консультаціям.
Зараз Валерій Васильович працює в державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури». Займає посаду завідувача відділу експертизи та комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності. Авраменко є ініціатором поширення знань з інтелектуальної власності у багатьох вузах нашого рідного міста.

У Валерія Васильовича є улюблене хобі – це спорт. Особливо улюбленим є їзда на велосипеді і плавання. Він у чудовій фізичній формі. У ході нашого спілкування він також мені казав, що дуже щаслива людина, бо його хобі є також і робота! А ще у нього чудова сім`я, з якою він проводить весь свій вільний час. Завжди згадую про сім`ю з любов`ю та повагою. Особливо його тішить спілкування і виховання онука Мишка.
Вже багато років немає Аріста Леоніда Михайловича, а Валерій Васильович згадує про нього і про ту роль, яку він відіграв у його житті. І зараз, будучи таким запитаним, він є волонтером патентно-технічного відділу, помічником при роботі зі студентами з розповсюдження знань у сфері інтелектуальної власності, залучення їх в бібліотеку для роботи з патентною документаціє. Валерій Васильович приймає активну участь у цікавих зустрічах, засіданнях клубів, які проходять у патентно-технічному відділі.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічним відділом ДОУНБ

08.11.2017