Денежный отчет Днепровской уездной земской управы за 1911 - 1912 гг.

Денежный отчет Днепровской уездной земской управы за 1911 год [Текст]. - Алешки : Типо-Литогр. Л.Г. Шпиро, 1912. - 321 с.: прил. – [рос. мов.]
Денежный отчет Днепровской уездной земской управы за 1912 год [Текст]. - Алешки : Типо-Литогр. Л.Г. Шпиро, 1913. - 333 с.: прил. – [рос. мов.]


До вашої уваги два видання початку минулого сторіччя: «Денежный отчет Днепровской уездной земской управы» 1911, 1912 років. У вигляді таблиць у книгах надані відомості про всі оборотні кошти земської управи, про борги та невиконані грошові зобов’язання, звіти приходу і витрат грошових сум на потреби земства.
Звіти цікаві та повчальні із першої до останньої сторінки. Цифри дефіциту доходів та зауваження по "передержкам" "на содержание лошадей на почтовых станциях", "на суточное довольствие выборному составу и другим служащим Управы", "на препровождение приговоренных, к местам заключения, содержание и лечение их в пути", на "покупку учебников и учебных пособий для школы".
Проблеми із дорогами теж існували у тодішньому місті Олешкі (Дніпровській повіт, Таврійська губернія), приділялась увага "устройству библиотек при школах", "ремонту книг и пополнению фондов". Кошти виділялись, зокрема, й на "приобретение волшебных фонарей и световых картин".
Запрошуємо до цікавої подорожі у часі, завдяки нашим виданням та корпоративному проєкту "Епоха і книга: Історичний аспект".


Електронні версії видань на нашому офіційному сайті у розділі "Краєзнавча електронна бібліотека":

https://www.libr.dp.ua/fullkr/index.php?pbp=508

https://www.libr.dp.ua/fullkr/index.php?pbp=515