Адаменко
Тетяна народилась у Дніпропетровську (Дніпрі) 1987 року. Вона належить до нової генерації творчої молоді нашого міста. Її цікавить багато речей, коло інтересів досить широке. За фахом – лікарка лабораторної діагностики, але малює, захоплюється літературою, пробує сама писати, перекладає твори улюбленого Бредбері, багато знає про горрор як художній жанр, проводить лекції, як волонтерка співпрацює з Національним історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького та організаторами фестивалю «Гогольфест», пробує себе у арт-менеджменті, за її ініціативи та допомоги вже відбулися декілька творчих проєктів і виставок. А ще природа і батьки наділили її цінними якостями – доброзичливістю, позитивним ставленням до світу, здатністю бачити і сприймати красу.

Ми познайомились з Тетяною 2019 року у відділі мистецтв бібліотеки, куди вона звернулась з пропозицією провести виставку творчих робіт у техніці скетчингу. (Скетч (англ. sketch «ескіз, начерк, замальовка») – невеликий «швидкий малюнок», зазвичай не більше альбомного аркуша. За технікою виконання передбачає швидкість, стилізацію, атмосферність, упевненість, розкутість і навіть, частку хуліганства).

Під час бесіди з’ясувалося, що у місті існує віртуальна спільнота художників-скетчистів Urban Sketchers Dnipro. Вони спілкуються, обмінюються новинами, діляться творчими доробками, але наживо ще не бачились і свої роботи на загал не виставляли.

Невдовзі відбувся спільний проєкт художників і бібліотеки «Ті, що малюють стрімголов». Безумовно, душею і «мотором» команди стала Тетяна. Їй усі допомагали залюбки, неможливо було відмовити таким тактовним проханням, сяючим захопленим очам і потоку цікавих ідей. Сама творча особистість, вона «притягує» до себе талановитих, молодих і зацікавлених: це – Єлизавета Соколова, Марія Учитель, Олена Тихонова, Яна Прокуда, Наталія Азьома, Дар'я Дрожевська, Юлія Терно, Наталія Шумінова та інші. Серед них як професійні художники, так і аматори-початківці (докладніше читати на сторінці сайту «Бібліотечні новини» https://www.libr.dp.ua/?do=chronicles&year=2019&idm=12).

У межах проєкту відбулися не тільки демонстрації малюнків, а й серія майстер-класів зі скетчингу, концерти молодих музикантів у форматі «Слухаємо і малюємо», поетичні читання. Мені особисто запам’ятався майстер-клас «Бібліоскетчинг. Фоторобот: портрети видатних постатей за п’ять хвилин», який провела сама Тетяна. За описом-характеристикою присутні мали вгадати ім’я літературного героя та створити швидкоруч його портрет. Вона підібрала цікаві, з елементами  інтриги, уривки з літературних творів (книжки надали бібліотечні працівники), допомагала з малюнками, дотепними зауваженнями і жартами створювала приємну атмосферу у залі. 
Майстер-клас Т. АдаменкоМайстер-клас Т. Адаменко

Афіша майстер-класу

Тоді я запитала у Тетяни, як і коли вона зацікавилась малюванням? На що вона відповіла: «Опинившись у декретній відпустці, відкрила для себе урбанскетчинг – швидкі замальовки, які потребують лише блокнота, маркера та декількох хвилин уваги. З того часу малюю на прогулянках, в перукарні та навіть у філармонії. Урбанскетчинг – це ідеальне гобі для тих, в кого немає часу на гобі». 

Малюнок Т. Адаменко 
«Тім і Шерлок»
Малюнок Т. Адаменко «Перша стрижка»
Малюнок Т. Адаменко
«На вулиці Гоголя»

До слова, виставка мала успіх серед громади, її відвідало багато містян, приходили навіть цілими родинами. На місцевих телеканалах вийшли сюжети про подію, анонси у пресі. Були задоволені й художники: вони показали свої роботи публіці, «легалізували» свою спільноту, потоваришували між собою та домовились про проведення таких щорічних заходів. Усі були вдячні бібліотеці.

Пізніше (2021 р.) разом із Тетяною ми працювали над просвітницьким проєктом для молоді «Творча лабораторія скетчингу», який подавали на міжнародний конкурс-грант. Дівчина дивувала швидкою реакцією на висунуті завдання, цікавими пропозиціями, працездатністю. Стільки було задумок, креативних ідей, запланованих заходів!... На жаль, через різні обставини грант отримати не вдалося. Та я впевнена, що той проєкт згодом обов’язково буде реалізовано!
Тетяна не припиняє свого діалогу з бібліотекою: любить працювати у тиші читальної зали («мені тут затишно і комфортно»), зустрічається тут із колегами по творчості, бере участь у бібліотечних акціях і… читає, багато читає.

Та все ж, головним у своєму житті Тетяна вважає родину, своїх найдорожчих – чоловіка і сина, які підтримують, допомагають і розуміють – вона у них надзвичайна!Світлана Пономаренко,
провідна бібліотекарка відділу мистецтв ДОУНБМалюнок Т. Адаменко
 «Тім з клубком»
Малюнок Т. Адаменко «Зима. Тім»

Виставка скетчингу. Відвідувачі
Виставка скетчингу. Відвідувачі

Майстер-клас Є. СоколовоїПосилання:

Обережно, вас малюють [Електронний ресурс] // Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=JozrHx6JPvQ

Малюють на сірникових коробках і чеках. У Дніпрі З’явилися еко-скетчери [Електронний ресурс] // Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=p6WhpxW0hF0

https://www.facebook.com/groups/dniprosketchers