вернисаж Кузнецова


 


«Митцю не треба нагород,
Його судьба нагородила»

(Л.Костенко)


Кузнєцова Тетяна Федорівна


Народилася 16 березня 1960 року в Казахстані, але своєю малою Батьківщиною вважала містечко Варва на Чернігівщині, куди згодом переїхала родина. Після закінчення школи навчалась (1977-1981рр.) у Київському державному інституті культури ім. О. Є. Корнійчука (нині КНУКіМ), працювала у Державній республіканській бібліотеці для дітей провідним методистом, завідуючою відділом обслуговування читачів профспілкової бібліотеки АП «Дніпрошина». У 1995 році прийшла до відділу документів з питань мистецтв ДОУНБ, де згодом стала головним бібліотекарем.

Тетяна була людиною творчо обдарованою,  мала хист до малюнку та комп’ютерного дизайну. Душа її була чутливою до світу прекрасного, а руки налаштовані на створення. Рукоділлям захопилась у студентські роки. Спочатку були шитво та в’язання спицями, гачком. Згодом (2001рік) «захворіла» вишивкою. Перші кроки – то вишиті хрестиком рушники, серветки, обереги в стилі народних традицій. А три роки по тому спробувала відтворити сюжетний малюнок і відтоді це стало серйозним заняттям. З кожним роком зростала майстерність, досвід, вимогливість, бажання вдосконалити роботи. У 2007 році брала участь у Міжнародному конкурсі з вишивки «Бриллиантовая игла» в мережі Іnternet, де її робота «Бальзаковский возраст» отримала срібний приз. Потім були ще конкурси і відзнаки.

2010 року відбулася її перша персональна виставка «Вишиті мрії» у відділі мистецтв ДОУНБ, яка отримала схвальні відгуки серед відвідувачів: «Роботи яскраві, витончені з позитивною енергетикою».

У «форумі» на сайті нашої бібліотеки вона вела рубрику «Вишивка хрестиком та інше рукоділля», де охоче ділилася своїми знаннями, порадами з віртуальними гостями стосовно цього виду мистецтва.

 Своєю найкращою роботою Таня вважала вишиту ікону св. Миколая Чудотворця (знаходиться у приватній власності). Працювала довго, але з натхненням, перебувала у піднесеному настрої. Все вийшло чудово!

У 2015 році стався цікавий випадок. Таня давня прихильниця творчості актора Леонарда Уайтінга, виконавця головної ролі у фільмі Франко Дзеффирелі «Ромео і Джульєтта». До ювілею актора вона вишила картину, де він зображений у легендарній ролі. Через друзів вишивку вдалося доправити актору. Леонард відповів  вдячним листом. Так Таніна робота опинилась в Англії, де мешкає актор.

Тетяна була скромною людиною. Не любила вихвалятись, говорити про перемоги. Їй імпонували строки з Ліни Костенко: «Митцю не треба нагород,

 Його судьба нагородила». На  першу в житті виставку наважилась під тиском колективу, але дуже хотіла брати участь у виставці робіт бібліотечних працівників ДОУНБ до Дня бібліотек у 2017. Навіть, коли вже тяжко хворіла, вона вишила дві чудові картини.

26 липня 2017 року пішла з життя після тяжкої швидко тривалої хвороби.


С. Пономаренко, зав.відділом
мистецтв ДОУНБ