Реут





Важко знайти людину без мрії. У когось вона може бути непомітною і соромливою, уява ж іншого малює грандіозні плани. Хтось лише плекає її в солодких думках, а хтось вперто іде до своєї мрії. Ось так талановита художниця-аматорка і читачка відділу мистецтв зі стажем змогла впіймати свою мрію обома руками. Отже познайомимося з Любов'ю Миколаївною Реут.

Вона народилася в Дніпропетровській області. Натхнення до живопису з’явилося ще змалечку.

– У нашій сім’ї малював дядечко, – згадує Любов Миколаївна. – Пейзажі виходили, як живі. Бувало, вдивляюся в картину, а там наче ось-ось заворушиться листя на деревах під легким вітерцем. Саме пейзаж мені й хотілося малювати.

Закінчила 10 класів, після школи опановувала професію бухгалтера у Павлограді. Потім поїхала до Дніпропетровська. Довелося тимчасово відкласти мрію дитинства та працювати на будівництві мулярем, такелажником на електромеханічному заводі, в інституті геотехнічної механіки, на заводі Комінтерну, згодом у клубі заводу, який затим назвали «Комінмет». Здобувала знання в технологічному технікумі. Також закінчила училище культури, де отримала спеціальність хормейстера, бо друге сильне захоплення у Любові Миколаївни – пісня. Від природи має приємний насичений голос. Займалася вихованням двох дітей – Костянтина та Наталії – які в майбутньому також обрали творчі професії.

Коли виросли, розлетілися діти, і стало більше вільного часу, давнє захоплення живописом нагадало про себе, й ніщо тепер не заважало здійснити мрію дитинства – навчитися малювати. Першим поштовхом стало відкриття в ДК, де тоді працювала Любов Реут, гуртка з малювання для дітей.

– Я вмовила взяти нас із подругою на курси, отримала дитячого пензлика, альбом і стала малювати, в першу чергу, пейзажі. А зараз вже і натюрморти, і квіти аквареллю, гуашшю, акрилом, олією. Зараз захопилася енкаустикою – малювання гарячим предметом. І думаю, що це не остання техніка, яку я освою.

Після закінчення курсів Любов Реут познайомилася з Людмилою Дробишевою, художницею, майстринею декоративно-ужиткового мистецтва, роботи якої відомі в Україні та за її межами. Пані Людмила давала практичні поради і намагалася посприяти її творчому розвитку.

З плином часу вдосконалювалася майстерність, накопичувались творчі наробки, почалися пошуки різноманітних технік. Лягла до душі енкаустика. Це – техніка живопису, в якій сполучною речовиною фарб є віск. Живопис виконується фарбами в розплавленому вигляді. Воскові фарби застосовували ще стародавні єгиптяни, але важко сказати, коли вони точно з'явилися. Різновидом енкаустики є воскова темпера, що відрізняється яскравістю і соковитістю барв. У цій техніці виконано багато ранньохристиянських ікон.

Любов Реут двічі презентувала свої творчі роботи у відділі мистецтв ДОУНБ. Перша виставка відбулася у жовтні 2015 року. Протягом місяця до уваги користувачів було представлено 42 картини: пейзажі, зображення квітів, ілюстрації до улюблених книг. Друга виставка під назвою «Зимові візерунки» демонструвалась у січні 2018 року. Художниця-аматорка презентувала 44 картини, виконані в різноманітних техніках.

Відкриття виставок Любов Миколаївна разом зі співробітниками бібліотеки готувала дуже ретельно. Це були справжні святкові події: окрім спілкування з шанувальниками, в обох випадках відвідувачів приємно здивували концертні програми. Підтримати колежанку прийшли учасники хору «Амурчани», у складі якого вже багато років співає Любов Миколаївна, та її діти, які стали професійними музикантами. Концертний виступ у виконанні усієї талановитої сім’ї – Костянтина Реута, Наталії та Олександра Шведових викликав захоплення у присутніх і розчулив багатьох. Декілька пісень виконала і сама майстриня у дуеті з Поліною Дроб’язко.

Нині обдарована аматорка не витрачає часу даремно, її душа і руки творять, картини беруть участь у різних виставках. Вона багато читає, активно бере участь у творчих Інтернет-спільнотах, її запрошують на телебачення.

Прагнення Любові Миколаївни до самовдосконалення, рішучість і сила характеру, позитивна налаштованість у спілкуванні привертають все більше поціновувачів її творчості.

Бажаємо Любові Миколаївні завжди бути на хвилі натхнення та успішної творчості! Бажаємо кожен свій день малювати яскравими фарбами й щасливими емоціями!



Юлія Бриліна, бібліотекарка 

відділу документів із питань мистецтва ДОУНБ







 

Посилання:

Кузьменко Т. Барви життя Любові Реут [Текст] / Т. Кузьменко // Наше місто. – 2019. – 14 листоп. – С. 20.


Інтерв'ю з художницею-аматоркою: