Єщенко, Марина. Бібліотекарки не виходять заміж

Титульне фото Єщенко, Марина. Бібліотекарки не виходять заміж

Єщенко, Марина. Бібліотекарки не виходять заміж / М. Єщенко. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2017. – 120 с.


Книги про бібліотечне життя є справжньою рідкістю, тож коли до мене потрапила пригодницька повість «Бібліотекарки не виходять заміж» я з зацікавленістю ознайомилася з іронічною розповіддю про розвіяння чергових бібліотечних міфів.

Як прозаїк-абсурдист, авторка майстерно з'єднала в єдиний парадоксальний сюжет колоритних персонажів, заборонене кохання, несподіваний та довгоочікуваний фінал.

Твір розгортається як історія «романтичних» стосунків молодої та прогресивної бібліотекарки і консервативного директора університетської бібліотеки. Анастасія – втілення професійних чеснот: захищає інтереси читачів, пропонує сервісні послуги для поліпшення обслуговування студентів і всім серцем вболіває за кожного користувача. Директор, навпаки, намагається гальмувати розвиток установи, заохочує протекціонізм, кар’єрні інтриги та жіночі плітки.

Працівникам бібліотеки постійно доводиться мати справу з різноманітними характерами, смаками, інтересами читачів. Кожен день на них чекають непередбачувані та фантастичні замальовки з буденного університетського життя.


Оксана Шевченко, заступниця директора з внутрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

14.11.2019