Винничук, Ю.П. Лютеція

Титульне фото Винничук, Ю.П. Лютеція

Винничук, Ю.П. Лютеція: роман / Юрій Винничук; худож.-оформлювач О.А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 314 с.


Мою увагу привернуло видання Юрія Винничука – відомого українського письменника, поета, драматурга, літературного діяча – «Лютеція». Роман-містифікація, таке собі загравання з уявою і здоровим глуздом читача. Ти непомітно поринаєш у вигаданий світ снів й самонавіювання, і навіть не помічаєш, що події вже відтворюються у твоїй голові. Дійсно – справжня магія слова!

Герої твору розшукують Лютецію, дівчину-марення та на перепоні цьому стоїть таємнича організація.

А за цими межами триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною власного життя Мужні Листарі, до яких належить і головна героїня.

Містичне і непояснюване тримає читача в напрузі. Автор настільки переконливо створює химерний світ свого роману, що здається, ніби Юрій Винничук сподобився невідомих нам знань і намагається посвятити й нас. Всі ті вигадані ордени – такі реальні, годі й сумніватися. Справжній готичний витвір з дивних створінь і явищ…

«Лютеція» – роман, написаний в постмодерній манері, котрий потребує певних ментальних потуг для його розуміння. Вимагає повторних перечитувань, ґрунтовного аналізу його елементів, символів і смислів. Як завжди, Юрій Винничук – неперевершений.


Ірина Овсянникова, провідна бібліотекарка відділу читальних залів ДОУНБ
26.09.2019