Войнич, Этель Лилиан. Сними обувь твою

Титульне фото Войнич, Этель Лилиан. Сними обувь твою

Войнич, Этель Лилиан. Сними обувь свою [Текст] / Э. Войнич. – СПб. : АСТ, 2008. – 544 с.


Большинство из нас всю жизнь пытается убедить окружающих, что мы умнее или лучше, чем на самом деле, не правда ли? Вы же притворяетесь перед людьми глупой, а перед самой собой – скверной. Кого вы хотите обмануть? Ангела, ведущего запись ваших грехов? Ничего не выйдет, дорогая: он жил долго, и ему знакомы все эти штучки.


Книга, про яку можна скласти дуже суперечливе враження, але безперечно одне – залишитися байдужим до неї просто неможливо. З початку оповіді головна героїня – Беатрис, викликає відторгнення своїм цинізмом і спокійним лицемірством, у якому немає страху, тільки чіткий розрахунок. Однак її хід думок заворожує і не дозволяє відірватися від книги ні на мить. Розкриття всіх тонкощів характеру і причин, які спонукають її думати певним чином, захоплює. Спостереження за еволюцією її поглядів на людські емоції та стосунки можна віднести до рідкісних задоволень. Просто дивно, яку владу над людиною і її життям мають думки, та в яку емоційну прірву вони можуть скинути людину без її ж відома.

Неможливо обмежитися тільки одним прочитанням цієї книги, до неї повертаєшся раз-по-раз, і кожного разу знаходиш відповідь саме на те питання, яке мучить у даний момент.


Олександра Прокоф'єва, завідувачка відділу документів іноземними мовами ДОУНБ

14.09.2017