Ушкалов, Л.В. Григорій Сковорода

Титульне фото Ушкалов, Л.В. Григорій Сковорода

Ушкалов, Л.В. Григорій Сковорода [Текст] / Л. В. Ушкалов. – Харків: Фоліо : Meridian, 2013. – 123 с.


     Світ ловив мене, та не спіймав.

      Григорій Сковорода


Книга зацікавила мене з першої сторінки. Дуже хотілося пізнати світ Григорія Сковороди не тільки як поета, а й просто людини. На мій погляд, цікава вона, перш за все, тим, що розкриває завісу таємничості з найзагадковішого християнського філософа світу Григорія Савича Сковороди.

Український мислитель Дмитро Чижевський писав: «Може, ні про одного філософа у світі не висловлено таких розбіжних думок, як про Сковороду. Тепер є не менш, ніж 250 великих та малих праць, присвячених Сковороді, який, як це загально визнано, є найцікавіша постать історії українського духу». Я з книги вперше дізналася, що граф Лев Толстой читав Сковороду, і що український філософ дуже вразив його. Про Сковороду він сказав: «Яка надзвичайна постать! Багато в його світогляді є дивовижно близького мені».

Це було дуже давно. А ось у книзі описано і наше сьогодення: коли Папа Римський Іван Павло II виступав у Маріїнському палаці, він процитував всього лише два рядки з латиномовної поезії Григорія Сковороди:

Все мина, лиш любов зостається по всьому,

Все мина, та не Бог, не любов...

Видатний церковний діяч сказав, що тільки людина, глибоко просякнута християнським духом, могла мати таке натхнення.

У наш бурхливий час, дуже складно досягти гармонії з собою і світом. Матеріали, розміщені у книзі, допомагають досягти внутрішньої гармонії, примушують думати про життя, добро і зло, вічність, час і любов.

Рекомендую всім, хто бажає осягнути всю незбагненну мудрість містики видатного поета, музиканта, педагога Григорія Сковороди.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ
21.12.2017