Толкин, Джон Рональд Руэл. Властелин колец

Титульне фото Толкин, Джон Рональд Руэл. Властелин колец

Толкин, Джон Рональд Руэл. Властелин колец [Текст]. Дружество Кольца. Две твердыни. Возвращение государя / Дж. Р.Р. Толкин. – М.: АСТ ; СПб.: Terra Fantastica, 2005. – 955 с.


Джон Толкін – один із найбільш значущих і великих письменників в історії літератури. Його твори наповнені тільки найкращими якостями. Такими як: любов до природи, до рідних країв, дружба, вірність, хоробрість і, звичайно ж, кохання, заради якого герої долають всі труднощі на своєму шляху.

Не став винятком і його роман «Володар перснів». Відкриваючи цю книгу, я «поринула» в новий світ казкових, легендарних персонажів. Ельфи, гноми, люди, маги об'єднуються в ім'я великої місії – зберегти мир і благополуччя в Середзем'ї. Спостерігаючи за пригодами Фродо Беггінса і його друзів, я разом із ними починала переживати за долю їхньої спільної справи, за те, що буде з Перснем, чи зможе Фродо виконати призначене йому долею і якщо так, то що станеться з Середзем'ям опісля.

Автор показав, як цілком різні народи, навіть ті, хто ворогував між собою, можуть об'єднатися в ім'я доброї мети і не втратити себе в страшній битві за Перстень. Не кожен письменник може так майстерно поєднати непоєднуване. Він показав, як ельф Леголас і гном Гімлі, які на початку твору ворогували, здружилися і полюбили один одного як брати; як можна поєднати всі племена людей, якщо королем стає величний і справедливий спадкоємець великих королів минулого; як лише два маленьких хоббіта можуть сколихнути ледь не всю державу аби допомогти друзям у біді та багато іншого, що стає на шляху до перемоги.

Зрештою, Фродо переміг у Великій битві. Члени Братства кільця протягом усього життя підтримували дружні, або навіть сімейні, стосунки. Як і годиться наприкінці пригод, всі народи земель Средзем’я знаходять довгоочікуваний мир.


Єлизавета Сибірьова, бібліотекарка патентно-технічного відділу ДОУНБ
20.07.2017