Таран Людмила. Яблуня

Титульне фото: Таран Людмила. Яблуня

Таран Людмила. Яблуня [Текст]: книжка-діалог: [збірник інтерв'ю]/авт.-упоряд. Л. Таран.  Львів: Видавництво Старого Лева, 2019.  171 с.: фот..


«Яблуня» – книжка-діалог. В цю книгу ввійшли спогади відомих в Україні та за кордоном жінок – мам і доньок. У збірці есеїв пять пар жінок діляться приватними родинними історіями. Серед героїнь книжки: Оксана Забужко та її мама Надія Забужко; Наталка Білоцерківець та її мама Анастасія Лисивець; Софія Майданська та її мама Марія-Одарка Майданська; Богдана Павличко та її мама Соломія Павличко; Мар'яна Савка та її мама Ірина Савка.

Яблуня – дерево роду. І… яблуко від яблуні недалеко падає… Задум книжки: з’ясувати, як матері вплинули на життя і творчість своїх доньок, знаних у нашій культурі. Мами і доньки розповідають про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у їхньому житті. В їхніх діалогах звучить любов до дітей і до своєї справи, родинні настанови і благословення на творчу самореалізацію.

«Усі книжки пишуться, передусім, для себе. Тоді вони можуть бути цікавими для інших.… Нині, коли мої батьки вже перебувають у вічності, не раз ловлю себе на роздумах про їхню роль у моєму житті».

Так пише авторка книги «Яблуня» Людмила Таран.


Наталія Ярута, головна бібліотекарка патентно-технічного відділу ДОУНБ
25.11.2022