Талан, Світлана. Зігріті сонцем

Титульне фото: Талан, Світлана. Зігріті сонцем

Талан, Світлана. Зігріті сонцем / С. Талан. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2019.– 316 с.


Три сестри, трійня, але які ж вони різні! Брюнетка красуня Ангеліна, струнка білявка Злата та наймолодша, народжена з фізичною вадою, з хворим серцем, але доброю чуйною душею – Романія.

З дитинства дружби та порозуміння між сестрами не було. Батьки їх не балували, привчали до праці, насаджували дух змагальності, намагалися справедливо розподіляти обнови, але не навчили своїх дітей любити та співчувати одна одній, співчувати чужому горю. Може потрібно було частіше довірливо розмовляти з дівчатками, просто посидіти обійнявшись, щоб захотілося розповісти мамі про свої проблеми та мрії? Як це важливо для підростаючих дівчат! Але батьки завжди намагалися тримати певну дистанцію, не показуючи відкрито своєї любові до дочок.

От і росли дівчата кожна сама по собі. Особливо нестерпним підлим характером вирізнялась Ангеліна. Скільки горя вона спричинила Романії, можна сказати, зруйнувала їй життя. 

Тільки іноді, у разі особливо трагічних випадків, сестри зустрічалися та знаходили спільну мову, але не надовго. 

Мені здається, в наш тяжкий час можна повчитись у Романії її оптимізму, стійкості, вмінню знаходити вихід із найтяжчих життєвих ситуацій. Ця тендітна дівчина володіє таким запасом мужності, таким умінням любити, вибачати та бути вірною подругою, самовідданою матір’ю. 

Для мене несподіваним було закінчення повісті. Якось не дуже віриться в таке радикальне переродження старшої сестри. 

Ну що ж, прочитайте повість Світлани Талан «Зігріті сонцем» і складіть власну думку про жінок, які опинились у складних життєвих обставинах.


Ірина Савицька, провідна бібліотекарка відділу періодики ДОУНБ

29.09.2022