Талан, Светлана. Ангелы живут вечно

Титульне фото: Талан, Светлана. Ангелы живут вечно
Талан, Светлана. Ангелы живут вечно [Текст]: роман / С. Талан. – Харьков: Клуб семейного досуга, 2020. – 224 с.

Дмитро полюбив співачку Єву з першого погляду, коли побачив її на сцені оперного театру. Він навіть не підозрював, що незабаром їхні взаємини перейдуть у щось більше. Доля приготувала закоханим випробування розлукою та тяжкою хворобою. Єва змушена була розлучитися з коханим, щоб уготований їй важкий шлях подолати з відривом. Дмитро має або прийняти страшну реальність, або повірити в те, що любов перемагає всі життєві негаразди. Чи витримають вони таку перевірку почуттів, чи з часом втратять надію на зустріч?

Це стовідсотковий любовний роман. Спочатку історія розвивається досить цікаво. Молодий і розумний студент закохується в оперну співачку, яка на десять років старша за нього. З самого початку авторка показує, що Дмитро готовий на все заради коханої, а ось Єва поводиться дуже стримано і при першому ж ударі долі дівчина вирішує кинути хлопця, причому дуже жорстоко.

Героям цього роману можна лише поспівчувати. З одного боку, ми бачимо, яким може бути життя в селі, та ще й, коли зять сімейства може легко вкрасти все до останньої копійки у літньої жінки. А з іншого боку, на сім'ю Єви навалилося багато труднощів. Відразу кілька хвороб і діагнози один страшніший за інший.

Автор показує, як навіть у найбезвихіднішій ситуації, коли, здавалося б, шансів на порятунок вже немає, але все ще є надія, все може змінитися. Книга, написана у жанрі любовного роману і цілком виправдано. Але мені категорично не зрозуміла позиція Єви, яка, як вона говорила, рятуючи коханого від себе, вирішила його знищити.

Фінал вийшов трохи надуманим, бо навряд чи в житті такі вчинки пройшли б без уваги та засудження. При цьому авторка піднімає ще одну цікаву тему, чи можна брехати близьким заради їхнього ж блага, чи все ж таки краще відразу говорити гірку правду.


Ірина Крижановська, бібліотекарка І категорії відділу періодики ДОУНБ

21.07.2022