Стокетт, Кетрін. Прислуга

Титульне фото Стокетт, Кетрін. Прислуга

Стокетт, Кетрін. Прислуга [Текст] = The Help : роман / К. Стокетт ; пер. з англ. Н. Хаєцька. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 492 с.


Роман американської письменниці Кетрін Стокетт про жінок-афроамериканок, які працюють на білих людей у місті Джексон у штаті Міссісіпі на початку 60-х років минулого сторіччя.

Молода дівчина Скітер – з білої сім’ї, якій належить бавовняна ферма біля Джексона. Скітер нещодавно повернулась додому після закінчення Місісіпського університету і хоче стати письменницею.

Її бажання – розкрити світові ті сумні умови, в яких мусять працювати покоївки на Півдні, щоб просто вижити. На жаль, таке заняття дуже небезпечне не лише для Скітер, але й для всіх кольорових жінок, які хочуть їй допомогти.

Нас немов запрошують зазирнути в багаті будинки білих і подивитися на життя панів та їхніх слуг. Увійти через головний вхід і побачити ідеальний лад, усміхнені обличчя та багатство, чи зазирнути через чорний вхід, і пізнати всі таємниці цих, які здаються ідеальними, господарів. Не всі історії негативні, деякі описують хороші та добрі події, але деякі – дуже жорстокі й навіть звірячі.

«Прислуга» – приголомшливо теплий, людяний і драматичний роман. Його хочеться дарувати друзям і з чистою душею пропонувати прочитати кожному читачеві.

Книга перекладена сорокома мовами світу, американські читачі назвали її «Книгою року», майже рік роман очолював всі американські списки бестселерів. А у 2011 році вийшла однойменна екранізація роману.


Наталія Гвоздєва, бібліотекарка відділу документів із питань мистецтв ДОУНБ
21.03.2019