Скляренко, Семен. Владимир

Скляренко, Семен. Владимир

Скляренко, С.Д. Владимир [Текст]: роман / С. Д. Скляренко; пер. с укр.: А. Дейч, И. Дорба. – М: Дружбы народов, 1992. – 512 с.


Цей роман яскраво відтворює історичну ситуацію, політичну атмосферу Київської Русі. У центрі оповідання – образ легендарного князя Володимира, який відстоював тверду державну владу і єдність Руської землі.

Я вважаю, що для того, щоб цінувати нашу прекрасну сучасність, треба добре знати сиву давнину, минуле рідного краю, як складалися основи нашої державності. Наш народ має славне героїчне минуле, яким треба пишатися. У романі майстерно описано велич тієї далекої епохи і, високу для того часу, культуру народів Київської Русі.

Мені дуже сподобалася послідовність Володимира в об’єднанні Руської землі, його боротьба з загарбниками-сусідами, внутрішніми ворогами, відносини з іноземними державами, ставлення до своєї землі та свого народу.

Значне місце в романі відведено Візантії, яка несла Русі не прогрес, а поневолення, пригноблення, ліквідацію державного суверенітету.

Пориньте в далеку історичну подорож разом із романом «Володимир»!

Роман написаний у кращих традиціях класичної літератури. Він буде цікавий для широкого загалу, особливо тим, хто цікавиться історією.


Ніна Тарянік, провідна бібліотекарка патентно-технічного відділу ДОУНБ, 07.07.2016