Шкляр, Василь. Ностальгія

Шкляр, Василь. Ностальгія

Шкляр В. Ностальгія [Текст]: роман / В. Шкляр. – Харків: Книжковий Клуб, 2014. – 256 с.

Я вважаю, що немає такої людини, яка не згадала б свою молодість, перше кохання, перше захоплення, перше розчарування. Коли життя дає тріщину і хитається світ – це привід зупинитися й відшукати точку опори в годину зневіри.

Головний герой роману Микола відчуває тугу за повноцінним життям. Він залишає дружину, роботу, місто, змінює середовище, втікаючи від себе колишнього. Він зустрічає іншу жінку, яка здатна загоїти рану й зцілити його серце. Але разом вони не змогли жити. Чому? Однозначної відповіді я не знайшла. На перешкоді стає і любов до свого сина Петруся, і до своєї дружини красуні Софії. Тут є і несподівані повороти сюжету, і демонізація певних явищ та персонажів, і щоразу надзвичайно цікава життєва історія, покладена в основу твору.

Мене найбільше вразило мистецтво слова автора. Тут і дивовижне лексичне багатство, і яскрава, справді індивідуальна стилістика. Читаючи, роман, я отримала буквально фізичну насолоду.

Бажаю всім поринути у світ спогадів, але якомога швидше повернутися у сьогодення. І цінувати тих, хто поруч із вами тут і зараз. «Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, – і мало таких, що знаходять її!» (Євангеліє від св. Матвія).

Тетяна Міщенко, завідувачка патентно-технічного відділу  ДОУНБ, 09.06.2016