Шейнин, Лев Романович. Записки следователя

Титульне фото Шейнин, Лев Романович. Записки следователя

Шейнин, Лев Романович. Записки следователя. Военная тайна [Текст]: рассказы, роман / Л. Р. Шейнин. – Кишинев: Лумина, 1987. – 736 с.


У книгу Лева Шейніна входить роман «Військова таємниця» та цикл розповідей "Записки слідчого", в основі яких лежать справжні епізоди зі слідчої практики автора і його товаришів. Слідчі-криміналісти у своїй складній роботі часто стикалися з різноманітними людськими характерами, конфліктами, драмами, й вони мали не лише розкрити злочин і покарати злочинця, а й допомогти цим людям повернутися на вірний шлях. У творах автор висвітлює важку роботу криміналістів, що потребує не лише високого професіоналізму в своїй галузі, а й знань із психології, навичок у розкритті людських характерів.

Усі оповідання самостійні, що дає можливість читати їх в будь-якому порядку. Лев Романович щиро та яскраво розповідає про нещодавнє минуле країни, про життя простих чесних людей у складних умовах. У нотатках немає кривавих бійок, шалених переслідувань, безладної стрілянини та компромату на політичних діячів. У них, перш за все, автор показує людей – зі своїми долями та почуттями. Лев Шейнін пише про злодіїв, шахраїв, хабарників, згадує й легендарних персонажів кримінального життя (Льонька Пантелеєв, Казимир Ястержембскій та інших). Деякі оповідання про кримінальні справи читати тяжко ("Дети прошлого", "Пара туфель" тощо), в них автор розкриває нечисть душі злочинців, їхню жагу до наживи, яка перекреслює всі людські цінності.

А взагалі це книга про вічні загадки людської душі, читається легко з незмінною увагою.

 

Оксана Ясько, завідувачка сектору науково-дослідної роботи ДОУНБ

16.05.2019