Рибчинський, Юрій. П’єси. Поезії. Пісні

Титульне фото Рибчинський, Юрій. П’єси. Поезії. Пісні

Рибчинський, Юрій. П’єси. Поезії. Пісні: [Текст] / Ю.Е Рибчинський. – Харків: Фоліо, 2018. – 426 с.


Юрій Рибчинський – уславлений поет, драматург, заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, почесний громадянин Києва, один із засновників сучасної української естрадної пісні. Його пісні, особливо «Дикi гуси», «Тече вода», «Минає день», «Чарівна скрипка», «Два кольори», «Скрипка грає», дуже популярні, а кожна десята – шлягер! Усі вони входять до цієї збірки. У різні роки поет співпрацював із Володимиром Івасюком, Ігорем Покладом, Миколою Мозговим, Ігорем Шамо, Геннадієм Татарченком, Володимиром Засухіним. Його пісні виконували Ніна Матвієнко, Ярослав Євдокимов, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Софія Ротару, Любов і Віктор Анісімови, Руслана Лижичко, Павло Зібров, Наталія Бучинська, Тамара Гвердцителі, Наталія Могилевська, Володимир Мулявін, Валерій Леонтьєв, Олександр Малінін та інші.

Видання містить також поему «Поїзд», де описано своєрідну подорож потягом у часі й просторі з пасажирами з різних країн і століть.

Родзинкою книги є історична драма «Біла ворона», присвячена Жанні д’Арк, лейтмотивом якої стала боротьба за свободу. Тридцять років тому її текст було покладено в основу першої української рок-опери, музику до якої написав композитор Геннадій Татарченко. За цей час п’єса прикрасила репертуар багатьох театрів в Україні та за кордоном. Тема твору зостається актуальною і в наші буремні часи. Цьогоріч Національна оперета України підготувала оригінальну сценічну версію вистави, ідею якої втілив режисер-постановник Максим Голенко та балетмейстер-постановник Максим Булгаков.

За драматичними творами поета, що увійшли до збірки й присвячені легенді французького шансону Едіт Піаф і чарівній кінозірці Мерилін Монро, також створені мюзикли («Едіт Піаф. Життя в кредит», «Мерилін. Crazy in love», композитор – Вікторія Васалатій).

Впевнена, цікаво буде познайомитись і з п’єсами про Жорж Санд та Шопена.

«Як і вищезгадані, вони розповідають про трагічний шлях будь-якого таланту. Про те, що кожен крок до заповітної мрії – це війна не на життя, а на смерть».


Світлана Пономаренко, завідувачка відділу документів із питань мистецтва ДОУНБ

12.09.2019