Руднев, Олег Александрович. Долгая дорога в дюнах

Руднев, Олег Александрович. Долгая дорога в дюнах

Руднев, Олег Александрович. Долгая дорога в дюнах [Текст] : кинороман / О. А. Руднев. - Рига : Лиесма, 1984. - 457 с.

Сюжет цікавий. Події розгортаються в Латвії з 1939 р. до середини 70-х років. Книга про долю закоханих Марти і Артура на тлі історичних подій. Їхні життєві шляхи розходяться і змінюються через ревнощі та невміння вислухати один одного. Але все ж таки герої розуміють свою помилку і намагаються її виправити. Чи вдасться їм бути разом?

Піднімаються для осмислення такі питання як вічна любов і нерозділене кохання, вірність, любов до рідної землі, перемога добра над злом, чесність, обов'язок, піклування про ближнього, відповідальність за слова. Показано відносини батьки-діти, небайдужість до чужої біди. Неодноразово автор звертається до людської совісті, каяття.

Петерис: "Жизнь она знаешь какая? Сегодня есть, а завтра нету. Так и уйдешь, не покаявшись. Думаешь меня совесть не грызла?.." Головний герой Артур відкрив для себе просту істину – "... Самое большое богатство человека заключено в его способности отдавать". "Чтоб понять человека, поверить, ему,надо, всю его жизнь узнать".

Пройшовши через випробування, Артур і Марта стали сильнішими, добрішими. Заслуговує на увагу вчинок Ріхарда – бажаючи бачити кохану щасливою, повідомляє про їй, що Артур живий. Книга змушує задуматися над формуванням особистості, життєвою мудрістю, над психологією людських стосунків.


Ірина Савченко, завідувачка сектору краєзнавчого відділу ДОУНБ, 18.08.2016