Роздобудько, Ірен. Портрети невідомих: новели

Титульне фото: Роздобудько, Ірен. Портрети невідомих: новели

Роздобудько І. Портрети невідомих: новели / Ірен Роздобудько. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 192 с. – (Серія «Ім’я»).


Новели Ірен Роздобудько «Портрети невідомих», написаний моєю улюбленою, однією з найпопулярніших сучасних українських письменниць, захоплюють з першої сторінки і вже неможливо відірватися від читання. Формат новел пасує до швидкого читання. Книга, в якій авторка вправляється в своїй художній майстерності.

Ірен Роздобудько дає описи різних людей, не пов’язаних між собою. Їх багато – ніби вихоплених із життя людських історій. Внутрішній світ героїв новел схований. Особливо мене не залишив байдужою опис подій Майдану та те, що було після нього. Люди приречені вистояти і бути. Жінки йдуть за своїми чоловіками – волонтерками, йдуть на лінію вогню, бо так підказує сумління. Намагаються зберегти все українське за розмежувальною лінією, щоб було чим зустріти своїх хлопців, коли повернуться.

Дуже влучним, на мій погляд, є висловлювання героїв про те, що треба любити те, що маєш, бути собою, триматися правди і, коли треба, битися за неї. Завжди треба йти до своєї мети, незважаючи ні на які перешкоди!

У новелах постало багато невідомих доль і облич. І тільки здалеку вони невідомі. Надзвичайно проникливий погляд авторки допомагає розпізнати їх.

Історії героїв допомагають зрозуміти, що ми не самотні.

Головний висновок: що б не трапилось у нашому житті: «Вихід завжди є. Скло можна розбити. І вдихнути повітря на все майбутнє життя. Важливо зробити його і, видихаючи, промовити: «Я – є!». Наперекір усьому, про це пише Ірен Роздобудько в своїх новелах.

Рекомендую до читання тим, хто полюбляє короткі історії. Очевидно те, що їх можна читати будь-коли та будь-де. Коротка проза на кожен день.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

02.09.2021