Галбрейт Роберт. Убивчий білий

Титульне фото: Галбрейт Роберт. Убивчий білий
Галбрейт Роберт. Убивчий білий: роман / Р. Гелбрейт; пер. з англ. Наталії Ференс. – К.: КМ-Букс, 2020. – 704 с.

«Убивчий білий» – четверта книга з циклу романів відомого сучасного автора Роберта Гелбрейт (псевдонім Джоан Роулінг). Оскільки я вже не перший раз занурююся у пригоди приватного детектива Корморана Страйка, то великий обсяг цього роману мене зовсім не злякав. 

Отже, приватний детектив Корморан Страйк та його бізнес-партнерка Робін Еллакотт продовжують розплутувати злочини. Після вдалої попередньої справи їхня агенція не знає відпочинку. Страйк із напарницею стають ще відомішими завдяки пресі. Тому цілком логічно, що їхнім наступним розслідуванням стало замовлення від міністра культури Великої Британії. Але, перед тим до Страйка в офіс звертається дивний молодик, який просить детектива розібратися з тим, що непокоїть його майже усе життя: колись давно, ще в дитинстві, він став свідком убивства і поховання малої дитини. Заінтригований Страйк береться за справу, яка, як він і передбачав, виявиться набагато складнішою, ніж здається.

Детективу доведеться ламати голову над таємницями аристократів, покопирсатися у брудній білизні політиків, зробити внесок у наведення порядку під час проведення Олімпіади в Лондоні. 

Працюючи на міністра, Робін під прикриттям влаштовується працювати в міністерство. Корморан веде розслідування діяльності опозиційної політичної партії. Цікаво, що у романі наведено багато фактів про роботу уряду Великої Британії та правоохоронних органів країни. 

Спроби докопатися до істини проведуть Страйка та його помічницю складним звивистим шляхом: від клубів на околиці британської столиці, де збираються противники Лондонської олімпіади до просочених інтригами коридорів влади, від парламентських кабінетів до оповитого таємницею маєтку в глибині Оксфордшира…

Спочатку автор пише дуже неспішно, акцентуючи увагу на внутрішніх переживаннях головних героїв, але робить це дуже ненав'язливо. Читач поступово, крок за кроком, дізнається більше про взаємостосунки Робін і Корморана. Герої намагаються знайти час для особистого життя і знайти себе в своєму ж житті. 

Усі приголомшливі, хвилюючи і несподівані події стрімко відбуваються лише наприкінці роману. Корморану і Робин, як завжди, вдається все блискуче розплутати і знайти винного. 

Напевно, цей роман сподобається більше жінкам. Тут немає шаленого екшен з бійками, погонями та перестрілками. Тож раджу книгу любителям неквапливих британських детективів і всим тим, хто має бажання надовго зануритися в цікаву та заплутану історію.


Ірина Барабан, завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії ДОУНБ
21.04.2022