Іваничук, Роман Іванович. Журавлиний крик

Титульне фото Іваничук, Роман Іванович.  Журавлиний крик

Іваничук, Роман Іванович Журавлиний крик [Текст] : Роман / Р. Іваничук. – Харків: Фоліо, 2006. – 382 с.


Роман «Журавлиний крик» присвячений подіям, які відбувались у переломні часи української історії. Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорозької Січі, спроба гайдамаків під проводом Івана Гонти та Максима Залізняка відродити втрачену українську державність, утвердження Катерини ІІ на престолі Московської імперії, кар’єри її фаворитів (Потьомкіна, Орлова і Зубова), розгром повстання Пугачова... Вражає глибина пізнання автором історії того часу. Читач переноситься від простих селян до царського двору, з Соловків до революційної Франції. Перед читачем постає панорама життя тогочасної Російської Імперії та Королівства Франції, масштабні картини битв, заворушень, урочистостей.

На цьому історичному тлі діє головний герой роману – філософ Павло Любимський. У романі Петро Калнишевський, останній отаман Запорозької Січі, символізує незламність українського народу, козачого духу, прагнення до боротьби. Філософ же постає як прогресивна думка, що витає серед народу: пошук способів покращення життя.

Іваничук талановито змальовує відданість і зраду, розум і недалекоглядність, кохання та ненависть. Автор не обмежується лише зображенням подій минулого, а визначає багато проблем, які хвилюють нас із вами.


Оксана Ясько, завідувачка сектору науково-дослідної роботи ДОУНБ
24.01.2019