Ренд, Айн. Атлант розправив плечі

Титульне фото Ренд, Айн. Атлант розправив плечі

Ренд, Айн. Атлант розправив плечі [Текст]. Ч. 1. Несуперечність / А. Ренд ; пер. з англ. А. Переверзєв. – 3-тє вид. - К. : Наш формат, 2016. – 432 с. - (Художня література).

Атлант розправив плечі [Текст]. Ч. 2. Або-або / А. Ренд ; пер. з англ. С. Андрухович. – К. : Наш формат, 2015. – 472 с.

Атлант розправив плечі [Текст]. Ч. 3. А є А / А. Ренд ; пер. з англ. С. Андрухович. – К.: Наш формат, 2015. – 620 с.


Останнім часом на абонементі справжній бум на цю книгу, особливо серед зовсім юної молоді. Книга не маленька, в 3-х томах, 1,5 тис. сторінок, така собі на перший погляд виробнича драма, книга для бізнесменів. Кожному бібліотекареві мабуть цікаве коло читання його відвідувачів. Про цю книгу наші читачі кажуть: «Книга не мега-захоплююча, спочатку навіть нудна, але прочитати варто». Спитала себе: чому її читає молодь? Книга написана у 1957 році американською письменницею російського походження, українською мовою книга вийшла недавно. До речі, 60-річний ювілей книги, а попит є! Якщо коротко, то це книга мотивуюча, про боротьбу сильних і розумних людей проти влади жорстких і нерозумних. Призначена для пізнання світу, можливо самого себе, одвічному питанню – яка роль людини в цьому світі.

Книга викликала досить суперечливі почуття. Звернулася до біографії А. Ренд, її філософії об’єктивізму, який зводиться до такого актуального сьогодні ствердження, що егоїзм є найвища чеснота, а капіталізм – найкраща суспільна будова. Вустами героя Джона Голта авторка сформулювала таке улюблене сьогодні кредо: «Ніколи не буду жити заради людини і ніколи не попрошу і не заставлю іншу людину жити заради мене». 

Дегуманізація суспільства? Чи нарешті взяти відповідальність за власне життя в свої руки, незважаючи на протидію суспільства, батьків, соціального оточення, вчителів? Вирішуйте для себе самі, а поки що насолоджуйтесь сильними особистостями, коханням та пристрастями, шукайте відповідь на питання – хто такий Джон Голт?

Деякі вислови зачепили, а це ж було 60 років тому…: «Сьогодні люди поспішають від того, що їм страшно. Ними рухає не цілеспрямованість, ні. Ними рухає страх. Вони нікуди не поспішають, вони просто тікають, і я далеко не впевнений в тому, що вони самі знають, від чого біжать. Вони не дивляться один на одного». Про гроші: «Але самі по собі гроші – лише засіб. Вони приведуть вас до будь-якої мети, але не замінять вас у штурвала. Гроші задовольнять ваші прагнення і бажання, але не замінять вам мету і мрію», і таке: «Люди здригнулися б, побачивши, як птах-батько вириває пір'я з крил свого пташеняти, а потім виштовхує його з гнізда, щоб він навчився виживати, – але ж саме це вони роблять зі своїми дітьми». Витримки та вдумливості вам при читанні!


Світлана Сухіна, бібліотекарка відділу абонемента ДОУНБ

25.05.2017