Пайпер, Лиам. Кукольник

Титульне фото Пайпер, Лиам. Кукольник

Пайпер, Лиам. Кукольник / Л. Пайпер. – Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2017. – 269 с.


Книга «Кукольник» – це перший роман австралійського сучасного письменника і журналіста Ліама Пайпера. Твір, який запам'ятається надовго. Відмінний переклад, сюжет, який тримає в напрузі, – відкласти книгу важко.

Тут дві історії і два тимчасових проміжки.

Перший герой – це сам "лялькар" Аркадій. Під час війни він, хлопець 22-х років, потрапляє до Освенциму в концтабір Аушвіц. Спочатку – як робочий, потім – як помічник лікаря. До чого призвело його бажання допомогти дітям пережити жахи концтабору, вирізаючи для них ляльки з дерева за допомогою викраденого скальпеля – про це ви обов'язково дізнаєтесь, прочитавши книгу.

Другий часовий проміжок – наш час. Тут Аркадій – старий, він власник компанії, що виробляє іграшки по всьому світу. Його онук Адам – другий герой книги. У Адама нещасливий шлюб і, отже, зради, розчарування, нерозуміння, байдужість.

Перша лінія пронизана гострим щемливим болем, друга – тупим і хронічним. Дуже здивував несподіваний фінал.

Автор чітко показує: Лялькар – не той, хто робить ляльок із дерева і ганчірок, а той, хто перетворює на ляльок живих людей – неважливо, ламаючи їх фізично і морально в концтаборі, чи маніпулюючи їхніми дрібними пристрастями та нехитрими бажаннями на волі.

Зверніть увагу на «18+» на обкладинці книги. І цьому теж є своє пояснення.


Наталія Гвоздева, бібліотекарка відділу мистецтв ДОУНБ

05.04.2018