Парсонс, Тони. Man and Boy, или Мужчина и мальчик

Парсонс, Тони. Man and Boy, или Мужчина и мальчик

Парсонс Т. Man and Boy, или Мужчина и мальчик [Текст]: роман / Т. Парсонс; пер. с англ. М. Павлова. – М.: Эксмо; СПб.: Домино, 2011. – 398 с.


Цю чудову книгу, добру і мудру, хочеться порекомендувати читачам віком від 25 до 95 років. Молоді – повчаться, старші – згадають. Раджу її всім, хто любить якісну літературу. Впевнена, в романі кожен знайде «троянди й виноград, красиве і корисне», за поетичним висловом М. Рильського. Коли книга вийшла з друку у Великій Британії, вона отримала звання «Книга року», з тих пір (1991 р.) роман є визнаним світовим бестселером.

Сучасним і надполітизованим українцям пропонується книга побутового жанру, в якій розповідається про молоду сім’ю з її випробуваннями, досвідом і цінностями, втратами та перемогами.

Є такий анекдот: «– Мила, порадь мені щось почитати. – Почитай «Отче наш», поки я дочитую листування в твоєму телефоні...».

Саме така ситуація трапилась з симпатичним головним героєм Гаррі Сильвером. Ображена жінка покидає чоловіка і маленького сина та їде на роботу в Японію. Безпорадний батько, який умів тільки пестити чотирирічного Пета, залишився один із сином. Кумедні, а іноді гіркі випробування змінюють чоловіка, формують його як батька.

Гаррі – чесна і розумна людина. Він розмірковує і шукає пояснення: чому щасливе сімейне життя так швидко закінчилось? Врешті-решт відповідь знайдена: "В какой-то момент я совсем забыл, почему мы вместе. И поэтому так легко увлекся другой".

Мене зворушили його велика та самовіддана любов до Пета, людяність і порядність, тверезе й чесне оцінювання власних вчинків. Добрий гумор, самоіронія допомагають Гаррі долати труднощі. Автор книги дуже делікатно і, в той же час, переконливо підводить читача до думки: необхідно залишатися людиною за будь-яких обставин.

Коли дочитала роман до кінця, я не сумувала за героєм, який викликав симпатію і повністю відновив повагу до себе. Чому? Тому що мене очікує роман-продовження «Men from the Boys, или Мальчики и мужчины»!


Олена Вауліна головна бібліотекарка ВНОДІК ДОУНБ, 16.06.2016