Орсон, Скотт Кард. Игра Эндера

Титульне фото Орсон, Скотт Кард. Игра Эндера

Орсон, Скотт Кард. Игра Эндера [Текст] / С.К. Орсон. – М.: Азбука-Аттикус, 2013. – 384 с. – (5-я волна)

Дія книги відбувається в 2135 році. Людська цивілізація вже пережила два смертоносних вторгнення інопланетних жителів, «жукерів» (англ. buggers) на свою територію, лише дивом уникнувши загибелі, й нині готується протистояти черговій навалі.

З метою відшукати кваліфікованих пілотів і військових, здатних забезпечити нашій планеті перемогу, засновується військова школа, на навчання в яку відправляють всіх талановитих дітей. До числа цих перспективних хлопців належить і головний герой роману на ім'я Ендрю Віггін, або Ендер, що означає переможець.

Навчаючись перемагати в космічних битвах у комп'ютерній грі, Ендрю стає об'єктом набагато більш витончених ігор дорослих.

У майбутньому йому судилося очолити Міжнародний флот Землі й стати надією всіх людей на планеті знайти довгоочікуваний порятунок від немилосердних представників інопланетної раси.

Чи досягне людство своєї мети? І чи впорається головний персонаж із покладеною на його плечі важкою та відповідальною місією? Саме про це і розповідає Орсон Скотт Кард в своїй книзі.

У творі «Гра Ендера» ми маємо на рідкість вдале поєднання наукової фантастики і психології. З властивим авторові тонким психологізмом він детально описує душевний стан головного героя – маленького хлопчика, від якого всі чекають порятунку світу.

Спостерігаючи за розвитком і формуванням особистості Ендера, ми поступово приходимо до розуміння того, наскільки важко стати лідером, коли ти оточений не менш сильними особистостями, ніж ти сам.

«Гра Ендера» – абсолютний шедевр сучасної фантастики, і рідкісний випадок в історії жанру, коли роман завойовує в один рік дві вищі нагороди – премії «Х'юго» та «Неб'юла». Тобто отримує одночасно і читацьке, і письменницьке визнання.

Читати твір буде, напевно, цікаво не тільки всім шанувальникам наукової фантастики, але і всім поціновувачам гарної гостросюжетної прози.


Марина Шилкіна, завідувачка краєзнавчого відділу ДОУНБ
11.10.2018