Нестайко, Всеволод Зіновійович. Тореадори з Васюківки

Титульне фото Нестайко, Всеволод Зіновійович. Тореадори з Васюківки

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів. Нова авторська редакція з новими епізодами / В. Нестайко.  К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. – 437 с.


Що ви знаєте про українську пригодницьку повість? Хто з українських письменників написав твір такого жанру у 60–70 рр.? Презентую свою улюблену пригодницьку повість «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Цей твір написано надзвичайно цікаво, я б сказала – ритмічно. Читається на одному подиху, а головне – підіймає настрій і викликає посмішку.
Що в цій повісті наштовхує на позитивні емоції: головні герої, події, мова написання? Відверто кажучи, гармонійне поєднання вище вказаних якостей і дає цілісність неперевершеності твору.
Повість має три частини: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець із тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих», хоча видавалися вони як окремі твори. Кожен із епізодів має власний сюжет, пов'язаний з попереднім виключно за допомогою головних персонажів, ними є прості школярі з села Васюківки – Павлуша Завгородній (у ранніх редакціях – Криворотько) і Ява Рень. Упродовж всієї трилогії вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів зі свого села, підкорити Київ та багато іншого. Та попри всі пригоди, головним посланням книги є ідея про справжню дружбу, самопожертву, готовність прийти на допомогу нужденній людині.
Пригодницьку повість «Тореадори з Васюківки» рекомендую як дорослим, так і дітям.


Катерина Сохромова, завідувачка сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків ДОУНБ

08.12.2016