Лазорський, Микола. Степова квітка

Титульне фото Лазорський, Микола. Степова квітка

Лазорський, Микола. Степова квітка [Текст] / М. Лазорський; авт. передм. О.В. Мишанич. – К.: Україна, 1992. – 314 с.


Микола Лазорський (Микола Танасович Коркішко) – історик, публіцист, автор ряду науково-популярних книг, науково-художніх етюдів, історичних романів «Гетьман Кирило Розумовський» та «Степова квітка».

У романі «Степова Квітка» розповідається про легендарну Роксолану – українку, дружину султана Османської імперії Сулеймана Блискучого. За версією Лазорського, Роксолана – не Настя Лісовська з Рогатина, а Настя Висовська із Санджар – донька сотника Дороша Висовського. Маючи сильну волю і надзвичайний розум, вона відігравала значну роль у політичному житті ісламської країни, неодноразово відводячи від рідного краю занесений меч яничарів.

Але автор пише не лише про долю Роксолани, а й відтворює колорит епохи та різних країн. Дія у творі відбувається в багатьох містах: Полтаві, Чернігові, Кракові, Москві, Бахчисараї, Варшаві та Стамбулі. Лазорський розкриває життя і побут українських сімей, аналізує жіночу місію у світовій політиці. Він красномовно доводить, що жінкам притаманні не лише краса, духовність і любов до рідної землі, а й велика мужність, сила духу та наполегливість у досягненні мети.


Оксана Ясько, завідувачка сектору науково-дослідної роботи ДОУНБ

01.08.2019