Монтгомері, Люсі-Мод. Енн із Ейвонлі

Титульне фото Монтгомері, Люсі-Мод. Енн із Ейвонлі

Монтгомері, Люсі-Мод. Енн із Ейвонлі: [Кн. 2] / Л.-М. Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 270 с.


«Енн із Ейвонлі» - друга книга , фонди, читання, з серії про Енн Ширлі. Перед тим, як розпочати читання, я передивилась однойменний серіал. Тому я досить добре знала, що саме буде відбуватись з героями, але мені все ще було цікаво про це читати. Багато що в серіалі було забуто, змінено, додано, тому оригінал легше сприймати як іншу історію.

Енн Ширлі - сирота, яка через безглузду випадковість потрапила в родину Катбертів. Мрійниця і бешкетниця, чиста і наївна дитина – ми всі такими були колись. Дивишся на неї, і мимоволі замислюєшся - «А в який момент я перестала бути такою? Що змусило мене подорослішати і забути – як це, так відчайдушно мріяти?». Так як книга розрахована на юнацьку аудиторію, автор намагається прищепити своїм читачам правильні цінності, виховати з них справжніх людей, які зможуть змінити світ на краще.

Поступово ми знайомимося не тільки з сімейством Катбертів і дівчинкою Енн, але і з усім містечком Ейвонлі, на острові принца Едуарда. Автор намагається приділити увагу всім героям, які з'являються на книжкових сторінках, і їй це досить непогано вдається.

«Хіба це не чудово, що існує так багато речей, про які можна дізнатися щось нове? Ось чому я відчуваю радість від життя - адже навколо такий цікавий світ. Було б і наполовину не так цікаво, якщо б ми знали все про все, правда? Тоді не було б ніякої можливості для уяви, чи не так».

В кожній книзі цієї серії можна побачити різні етапи життя дівчини: перехід з дитинства в юнацтво, перше кохання, навчання та перша робота, життєва буденність та сімейні труднощі. У читача є можливість підглянути, як вона справляється із різними ситуаціями в своєму житті та, можливо, знайти для себе щось корисне у вчинках книжкових героїв.

Мова оповідання досить легка, у книзі відчувається легка іронія, яку я обожнюю. Якби мене просили поставити оцінку цій історії, я безперечно обрала би 5. Продовження цієї серії не менш захоплююче, і зацікавить не лише юнацьку авдиторію, адже розповість про труднощі дорослішання та прийняття рішень.


Олександра Залогіна, завідуюча сектором художньої літератури відділу читальних залів ДОУНБ

22.04.2021