Мідж, Реймонд. Мій останній континент

Титульне фото Мідж, Реймонд. Мій останній континент

Мідж, Реймонд. Мій останній континент: роман / Р. Мідж; пер. з англ. О. Тільна. – Харків: Ранок: Фабула, 2017. – 336 с. – (Світовий бестселер).


Схоже, лише два типи людей потрапляють до Антарктиди:

ті, кому більше нікуди піти,

і ті, кому більше ніде сховатися.


Найхолодніший і найзагадковіший континент планети став джерелом натхнення для багатьох письменників і поетів. Дебютний роман Реймонда Міджа «Мій останній континент» розповідає про події, які розгортаються в Антарктиді, тому вже тільки цей факт робить книгу особливою та неповторною.

З перших сторінок пригодницького роману читач вирушає в туристичну експедицію на комфортабельному пароплаві, щоб більше дізнатися про екологію та історію досліджень Антарктичного краю, познайомиться з дивовижними магеллановими пінгвінами, насолодитись довколишньої красою та подивитися крізь келихи з шампанським на широку смугу океану. В цьому йому допомагає досвідчена команда, гіди-науковці та цікаві екскурсії впродовж всієї подорожі.

Дебора Гарднер – головна героїня книги, саме така гід-науковець, орнітологиня, яка все своє життя присвятила флорі та фауні Антарктиди. Вона натхненно розповідає туристам про цікаві факти з життя птахів і тварин, але понад усе чекає моменту, коли зможе усамітнитися на антарктичному острові, щоб серед вічної мерзлоти почати жити справжнім життям. Бо саме серед льодів Антарктики вона зустріла своє кохання, молодого вченого, разом із яким почуває себе спокійно та затишно.

Кульмінацією цієї пізнавальної подорожі стає трагічна кораблетроща, яка забирає багато людських життів і дає головним героям шанс стати справжніми рятувальниками, переосмислити життєві цінності та пріоритети, зрозуміти, що воля і самоконтроль успішно допоможуть витримати найскладніші випробування долі.

 

Оксана Шевченко, заступниця директора з внутрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

09.04.2020