Дю Морье, Дафна. Ребекка

Титульне фото Дю Морье, Дафна. Ребекка

Дю Морье, Дафна. Ребекка [Текст]: роман / Д. Дю Морье. – СПб.: Амфора, 2004. – 559 с.

«Ребекка» – найвідоміший і найпопулярніший роман англійської письменниці Дафни Дю Морье. Саме він є першопочатком усіх сучасних психологічних трилерів. Навіть сам великий Альфред Хічкок не зміг обійти увагою цей твір і створив у 1940 році екранізацію, яка викликала фурор не тільки в Америці, але і у всьому світі.

В основу роману покладено особистісне сприйняття життя головної героїні шляхом самоаналізу й аналізу того, що відбувається. Книга досить багатошарова, оскільки в ній розглянуто не один спектр питань, а безліч важливих, як в особистому, так і в соціальному житті. Наприклад, про впевненість у собі та дорослішання, про сімейне життя й щастя, про відданість і засліплення авторитетами, про обов’язок, суспільство, таємниці та відвертості, страхи. Прочитавши цей роман, ви неодмінно певний час будете обмірковувати прочитане.

Головна героїня спочатку мені не сподобалася – через свій острах повестися не так, привернути до себе увагу і невміння висловити свою думку, коли потрібно. Проте наприкінці саме вона переживає найбільшу трансформацію характеру. І саме за цим, окрім усього іншого, цікаво спостерігати.


Єлизавета Сибирьова, бібліотекарка патентно-технічного відділу ДОУНБ

14.06.2018