Матіос, Марія. Солодка Даруся

Матіос, Марія. Солодка Даруся

Матіос М. В. Солодка Даруся: драма на три життя / М. В. Матіос. - 3-тє. - Львів : Літературна агенція "Піраміда", 2005. - 176 с.

Обожнюю твори, які передають історичні події, а головне – настрої. Коли читаєш книгу, сповнену глибинним змістом та обрамлену неперевершеною стилістикою автора, то ніби проходиш крізь призму тієї епохи, про яку йде мова. І тебе переповнюють емоції, найрізноманітніші: радість, біль, гнів, страх. До таких книг належить «Солодка Даруся» Марії Матіос. Це українська історія 30-70-х років минулого століття в її буковинському і галицькому ареалах. Марія Матіос у своєму творі поєднала глибокий психологізм, складний сюжет і розкішну українську мову.

Відкривши цю книгу, неможливо від неї відірватися, адже письменниця розкриває сутність людських страждань, справжньої любові, а також людської природи взагалі. А заглиблюючись у душу «божевільної» селянки, змінюєш своє ставлення до «інакших» людей.

Важко словами передати відчуття від прочитання «Солодкої Дарусі». Адже це надзвичайно психологічний твір. Думки просто переповнюють, а про емоції годі й казати. Не прочитати цю книгу просто не можливо, бо це найвідоміший і найпопулярніший роман Марії Матіос, який назвали «трагедією, адекватною історії XX століття».


Катерина Сохромова, провідна бібліотекарка сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків ДОУНБ, 10.03.2016