Манкелль, Хеннинг. Італійські черевики


Манкелль Г. Італійські черевики

Манкелль Г. Італійські черевики [Текст] : скандинавський гостросюжетний роман / Г. Манкелль; пер. зі швед. Г. Мамчур; худож.-оформ. О. Г. Жуков. - Харків : Фоліо, 2013. - 312 с. - (Карта світу).


Я люблю детективний жанр і прочитала багато детективів різних писменників. Моє знайомство зі шведським детективом сталося зовсім недавно, я подивилась серіал «Валландер» і як книгознавцю мене зацікавило саме першоджерело. Ось так я й познайомилася із творчістю шведського письменника Хеннінга Манкеля.Що ж мені сподобалося? А ось що.

1) Швеція. Колись вона була потужною імперією, зараз – це одна з найзагадковіших країн Європи. Зазвичай люди відвідують тільки Стокгольм, а решта місць залишається покритою таємницею. Саме в цих таємничих місцях і відбуваються головні події детективів.

2) Як у них обіграють сувору північну культуру. Ніхто не любить холод, дощ, сніг і постійну сірість. Скандинави теж від них звіріють. Але вони навчилися з цим уживатися, зробили це своєрідним культом. І вміють робити з цього привабливу картинку.

3) Соціальність. Права жінок, мігрантів, осіб нетрадиційної орієнтації, ще якихось мінорних груп та інша соціальна несправедливість дуже вдало , ненав'язливо вплетені в сюжет. Скандинавські серії романів, напевно, єдині, які ти обдумуєш, а не тільки розслабляєшся.

4) Відмінні сюжети. За дуже, фантастично рідкісними винятками.

5) Яскраві герої, яких хочеться любити. Інші образи, інші особи, інша мода – ніякого лиску, все природно, справжні люди, а не силіконово-порцелянові моделі. Коли читаєш про комісара Валландера, відразу виникає образ людини, звичайної людини, яка живе в провінції, працює в поліції, важко переживає розлучення, у нього напружені стосунки з батьком і він має шкідливі звички. Перед нами не супермен, а теж звичайна людина, зі своїми недоліками і пристрастями. А це завжди наближає читача до героя.

Спробуйте, прочитайте хоч один детектив, у фонді нашої бібліотеки вони є, і ви не зможете зупинитися поки не закриєте останню сторінку останньої книги.

1) Манкелль, Хеннинг. Китаец [Текст] / Х. Манкелль ; пер. со швед. Н. Федоровой. - М. : Иностранка, 2011. - 656 с. - (Лекарство от скуки).
2) Манкелль Г. Італійські черевики [Текст] : скандинавський гостросюжетний роман / Г. Манкелль; пер. зі швед. Г. Мамчур; худож.-оформ. О. Г. Жуков. - Харків : Фоліо, 2013. - 312 с. - (Карта світу).


Наталя Кондратьєва, провідна бібліотекарка ВНІіБ ДОУНБ, 24.03.2016