Майданська, Софія Василівна. Сподіваюся на Тебе

Титульне фото Майданська, Софія Василівна. Сподіваюся на Тебе

Майданська, Софія Василівна. Сподіваюся на Тебе: роман / С. Майданська. – К.: Преса України, 2013. – 576 с.


Пам’ять – це тиха присутність любові,

тінь якої завжди стоятиме за вашою спиною.


Відома українська письменниця Софія Майданська володіє неповторним ліричним голосом, мова її прози м’яка й тендітна. Роман «In Te Speravi» – «Сподіваюся на Тебе» – модерний оригінальний філософський твір, читаючи який розумієш, що кожний спомин – це коштовна перлина, яку зберігає людська пам’ять.

Предки письменниці походять із Садгори, тож не дивно, що дія роману розпочинається в часи радянської експансії на Буковині, а закінчується сьогоденням. Головний герой – хлопець із інтелігентної родини (причому інтелігентної настільки, що здається, ніби його дідусь та бабуся зійшли зі сторінок творів ХІХ століття зі своїми спогадами про минуле), покохав дочку звичайної медсестри з санаторію, яка мала погану репутацію.

Автор зворушливо розповідає про долю двох закоханих молодих буковинців, яка включає спільне дитинство, довгу розлуку, окремішне життя кожного, випадкову зустріч й усвідомлення близькості та неможливості жити далі один без одного. Паралельно Софія Майданська розповідає різні історії з життя її містечка на Буковині, цитує десятки висловів із різних поетичних і прозових творів видатних античних та європейських письменників, сповідує: минуле незнищенне, допоки воно зберігається в пам’яті.


Оксана Шевченко, заступниця директора з внутрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

09.07.2020