Лис, Володимир. Острів Сильвестра

Титульне фото: Лис, Володимир. Острів Сильвестра

Лис, Володимир. Острів Сильвестра [Текст]: роман / В. Лис. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2020. – 224 с.


Пропоную вашій увазі новий роман Володимира Лиса, відомого українського письменника, лауреата багатьох престижних літературних премій. Цей роман не став винятком і теж отримав премію, а саме Гран-прі «Коронація слова». Вже цей факт доводить, що твір за визначенням цікавий, глибокий і достойний уваги читачів. Невеличкий острів на Поліссі. Людина їде на цей острів, щоб застрелитися з рушниці. Що призвело до цього фатального рішення? Невже життя настільки не радує людину, більше того, стає огидним, що вона вирішує піти з нього?..
Поступово ми довідуємося, що Сильвестр Васильчук є освіченою людиною, він кандидат філологічних наук, любить і цінує поетичне слово. Його лекції про творчість українських поетів настільки цікаві та яскраві, що виникає бажання взяти в бібліотеці збірки віршів П. Тичини, Б. І. Антонича, В. Свідзінського і зануритися в цей прекрасний світ! Як люди стали слухачами лекцій науковця Сильвестра Васильчука? Одна загадкова жінка Яніна Росяниця пішла до аудиторії, де Сильвестр читав лекцію своїм студентам, і записала її на диктофон. В цьому романі буде ще багато загадкових персонажів та історій.
Отже, улюблена робота і творчі дослідження мають надихати Сильвестра у його житті. До того ж його дружина Ліда дуже кохає свого чоловіка.
То чому в час, коли сідало за обрій сонце, «…він приплив на острів, припнув до берега човна, дістав з човна рушницю і застрелився»?
Та чи застрелився? Може, Бог дає цьому чоловікові ще один шанс на життя?
На цих словах замовкаю і залишаю інтригу для вас, майбутні читачі, щоб заохотити зробити спробу дослідити таємну та глибоку людську душу.

Олена Вауліна, провідна бібліотекарка відділу наукового опрацювання документів і організації каталогів ДОУНБ

22.09.2022