Ларссон, Стиг. Девушка с татуировкой дракона

Ларссон, Стиг. Девушка с татуировкой дракона

Ларссон, Стиг. Девушка с татуировкой дракона [Текст]: 1-я кн. трилогии: роман / С. Ларссон; пер. со швед. А. Савицкой. - Москва: Эксмо; СПб.: Домино, 2012. - 622 с. - (Millennium).

Роман шведського письменника Стіга Ларссона "Девушка с татуировкой дракона", перший, і, мабуть, найцікавіший з трилогії «Миллениум». Буквально з перших сторінок книга захоплює своєю непередбачуваністю і новизною сюжету. Для любителів інтелектуального детективу, ця книга – справжнє відкриття. Сила її в тому, що автор змушує подивитися на асоціальних людей з іншої точки зору і відкриває для нас столицю Швеції Стокгольм. У книзі дуже докладно описано життя шведів. Для мене це було безсумнівним плюсом, стільки нового я дізналася і про характери, і про симпатії середнього мешканця Європи.

Сорок років загадка зникнення юної родички не дає спокою старіючому промисловому магнату, і ось він робить останню в своєму житті спробу – доручає розшук журналістові Мікаелю Блумквісту. Той береться за безнадійну справу більше для того, щоб відволіктися від власних неприємностей, але незабаром розуміє: проблема навіть складніша, ніж здається на перший погляд...

Навіть не знаю, що саме хвалити в цій книзі: чи то заплутаний ребус людських взаємин, чи то мозаїчні лабіринти написання «сімейної історії», чи то яскравість і неординарність персонажів. Що найдивніше – Стіг Ларссон зміг все це поєднати тонкими павутинками, а не напхав усього і побільше. А що стосується глибокого змісту, я думаю, автор на те і не претендував. Детектив вийшов відмінний, читається легко і захоплююче. Прочитала всі три книги і жодна мене не розчарувала.


Світлана Петросян, провідна бібліотекарка відділу книгосховища ДОУНБ, 12.05.2016