Курков А. Ю. Самсон і Надія

Титульне фото: Курков А. Ю. Самсон і Надія

Курков А. Ю. Самсон і Надія: роман / Андрій Курков; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова; худож.-ілюстратор Ю. Є. Нікітін. – Харків: Фоліо, 2021. – 380 с.: іл. – (Ретродетектив).


З весни 1917-го до літа 1920-го в Києві було
чотирнадцять властей.
Рівно половина з них – у 1919-му

Буремні події, що відбувалися в Києві 1919 року – яскраве історичне тло для роману «Самсон і Надія». Відомий український письменник, журналіст і кіносценарист Андрій Курков у своїй творчості не додержується одного жанру, він постійно експериментує, з-під його пера вийшли як пригодницькі романи, так і фантастика, а цього разу на читача чекає історичний детектив. Роман із перших сторінок занурює у вир подій: Київ знову захоплений більшовиками, але вони майже не контролюють ситуації, киян грабують як справжні, так і фальшиві червоноармійці та банди отаманів, і вони перебувають у постійному очікуванні чергової зміни влади.

Березневий день для головного героя Самсона Колечка став днем тяжкої втрати, яка перекреслила його минуле життя, але після днів наповнених смутком починаються не менш тривожні, але й активні дні, що кардинально змінюють його майбутнє. Непередбачувані зміни привели Самсона до служби в міліції, де він отримав особисту зброю і талони на харчі, а також своє власне перше розслідування і знайомство з Надією. 

Атмосфера тривожних подій чітко передана в цьому романі, але іронія та гумор залишають промінь надії на краще. Читаючи пригоди головного героя, спостерігаємо як простуватий, довірливий і нерішучий Самсон стає більш наполегливим, впевненим і рішучим борцем за справедливість. Неповторний легкий стиль роману не залишає байдужим, а авторське «далі буде» змушує з нетерпінням очікувати продовження.


Юлія Зюлева, вчений секретар ДОУНБ

19.05.2022