Крижанівська, Віра Іванівна. Помста єврея

Титульне фото: Крыжановская, Вера Ивановна. Месть еврея

Крижанівська, Віра Іванівна. Помста єврея / В. И. Крыжановская. – Симферополь: Таврида, 1992. – 304 с.


Крижанівська Віра Іванівна (відома під псевдонимом Рочестер) — російська письменниця межі ХІХ–ХХ століть, народилася в 1861 році й була дуже успішна при житті як авторка популярних історичних, жіночих і окультних романів. Писала французькою мовою, а потім перекладала російською. Тема спиритизма й окультних наук стала причиною того, що її твори довгий час не перевидавалися російською мовою.

Повна драматизму дія роману «Помста єврея» відбувається в другій половині XIX століття в Угорщині. Це захоплююча історія ніжного кохання лихваря-мільйонера і юної аристократки, щастю яких заважають забобони оточення. Самуїл гарний, освічений, вишуканий. Ніхто не міг подумати, що він син лихваря. Графиня Валерія, яку Самуїл врятував, захопилася ним, проте, дізнавшись про його походження, вона з презирством відвернулась. Охоплений пристрастю, Самуїл скуповує всі боргові зобов'язання батька Валерії та ставить умову: дівчину віддадуть йому в дружини або він розорить їх. Красуня наважується пожертвувати собою заради сім'ї. Вона приховує заручини з Самуїлом, але незабаром розуміє, що ця людина – її доля…

У романі дуже цікавий, закручений сюжет із містичним змістом, який примушує поринути в книгу з головою і не відриватися, поки не прочитаєш. Головні персонажі колоритні, деякі вчинки яких на сьогодні мають нелогічній і абсурдний вигляд, проте, не забуваємо про рік написання роману – 1890. Про перипетії їхнього життя прочитайте в книзі, яка написана легкою літературною мовою та читається із задоволенням.


Любов Колесникова, завідувачка відділом абонемента ДОУНБ

05.08.2021