Крюґер, Вільям Кент. Звичайна вдячність

Титульне фото Крюґер, Вільям Кент. Звичайна вдячність

Крюґер, Вільям Кент. Звичайна вдячність / В.К. Крюґер; пер. з англійської Оксани Дятел. – К.: Наш Формат, 2016. – 312 с.

 

Ця елегія безгрішності Вільяма Крюґера – незабутня казка.

Washington Post


Двократний володар премії Anthony Вільям Кент Крюґер створив детективний роман, пронизаний атмосферою очікування, страху, розчарування, приголомшення, надії, не використавши при цьому жодного традиційного для детективного жанру прийому. Роман «Звичайна вдячність» не для тих, хто хоче карколомних перегонів поліції та злочинця, не для тих, хто бажає зануритися у світ криміналістичних знахідок.

Цей роман написаний у вигляді спогадів дорослого чоловіка про себе тринадцятирічного, про події, які призвели до його дорослішання та усвідомлення власного духовного шляху. Провінційне життя родини священника Методистської церкви тісно переплетене з усіма подіями містечка Нью-Бремен. Трагічні події літа 1961 року, змушують головного героя шукати відповіді на прості й складні для дитини питання. Неодноразово замислитися про значення речей, які його оточують, про людей і їхні маленькі таємниці та взаємовідносини. Йому довелося пройти жорстоку школу життя через низку загадкових смертей, що мали різні прояви: нещасний випадок, природна смерть, аварія, вбивство. Наївна дитина, що лише розпочала дорослішати, сповна пізнала світ, наповнений драматизмом і таємницями, брехнею і зрадою, відданістю та невірністю.

Роман «Звичайна вдячність», який приніс своєму авторові премію Едґара Аллана По не залишить читача байдужим, змусить задуматися над багатьма питаннями, а може навіть переосмислити події свого життя та шляхи становлення.


Юлія Зюлева, вчений секретар ДОУНБ

16.01.2020