Крапивин, Владислав Петрович. Журавленок и молнии

Крапивин, Владислав Петрович. Журавленок и молнии

Крапивин, Владислав Петрович. Журавленок и молнии [Текст] : повесть, роман / В. П. Крапивин. - Свердловск : Средне-Уральское книжное издательство, 1983. - 463 с.

Книги Владислава Крапівіна залишаються затребувані читачами різного віку, тому що тема боротьби добра і зла, дружби і зради, взаєморозуміння людей дуже різного віку завжди буде актуальною. Чудові книги, які знайомлять дітей з такими важливими речами як: дружба, чесність, відвага, прощення, терпимість, відданість...

У наш час інформаційних технологій, комп'ютерних ігор, гаджетів і соціальних мереж книги В. Крапівіна дарують те саме відчуття дитинства і доброї казки, якої сучасні діти часто позбавлені.

"Журавленок и молнии" саме така книга. Це – історія про те, що таке дитинство і як часом легко його зруйнувати. Про те, що в житті кожної людини трапляються блискавки – нещастя, горе, трагедії... Про те, як одному хлопчикові довелося зіткнутися зі справжнім градом блискавок, з якими далеко не кожен дорослий здатний впоратися. Про стосунки батька і сина, про вірність своїм почуттям і любов до книг, про наївність і мудрість, про дружбу і ставлення до інших, про кордон між силою і слабкістю...

Ця книга не лише для маленьких читачів, а й для мам і тат, бабусь і дідусів, – усіх тих, хто хоче виростити справжню людину. Вона про дитячі обрáзи і несправедливість дорослих, про гіркоту розставання та розбиті дитячі серця, про те, що в житті завжди є вибір і тільки від тебе самого залежить, яким він буде.

«Ты сумеешь. Если тяжело будет – выдержишь, если больно – вытерпишь, если страшно – преодолеешь. Самое трудное знаешь, что? Когда ты считаешь, что надо делать одно, а тебе говорят: делай другое. И говорят хором, говорят самые справедливые слова, и ты сам уже начинаешь думать: а ведь, наверно, они и в самом деле правы. Может случиться, что правы. Но если будет в тебе хоть капелька сомнения, если в самой-самой глубине души осталась крошка уверенности, что прав ты, а не они, делай по-своему. Не оправдывай себя чужими правильными словами».


Оксана Ясько, головна бібліотекарка з НДР ДОУНБ, 05.05.2016